KPR Szczypiorno - Pierwszoligowiec pokonany

Daniel Kawczyński
Zwycięstwem 40:37 zakończył się sobotni sparing Szczypiorna Kalisz z Grunwaldem Allegro Poznań. Spotkanie miało raczej charakter pokazowy, ale dobrej i dynamicznej gry nie można było odmówić.

Mecz został rozegrany w trzech odsłonach po 20 minut każda. W pierwszej części KPR nie najlepiej sobie radziło, przez co Grunwald zyskał przekonujące prowadzenie. Gdy w 16. minucie karę otrzymał Łukasz Kobusiński poznaniacy wygrywali już 13:8, a 4 minuty później 14:11.

W drugiej połowie Szczypiorno wzięło się w garść, przystępując do odrabiania strat. W 29. minucie po golu Macieja Szefnera było po 20. Z każdą chwilą kaliszanie coraz skuteczniej kończyli dynamiczne kontrataki i nie pozwalali przeciwnikowi na wiele. W 38. minucie prowadzili 28:25 po golu bardzo aktywnego Marcina Stefańskiego. Nieźle funkcjonowały również skrzydła, gdzie prym wiódł Eryk Sawicki. To właśnie za jego sprawą Szczypiorno wygrywało po 40 minutach 30:26.

W ostatniej partii spotkanie utraciło blask. Grunwald starał się wykorzystać zmarnowane sytuacje. Przy stanie 29:31 trafił Artur Pachulicz i pierwszoligowcy przegrywali tylko jedną bramką. Doprowadzenie do remisu okazało się jednak za ciężką sztuką. Na bramkę wszedł bowiem Piotr Matuszczak, którego fantastyczne interwencje okazały się ciężką zaporą dla rywala. Emocji nie brakowało do samego końca, ale w decydujących momentach kaliszanie zachowali zimną krew. Dwie zdobyte z rzędu bramki autorstwa Marcina Piekarskiego pozwoliły zakończyć ciekawy sparing zasłużonym zwycięstwem 40:37.

- Bardzo cieszę się, że udało nam się rozegrać ten sparing. Jego wartość jest bardzo duża, bo mogliśmy sprawdzić jak prezentują się zawodnicy rezerwowi. Stworzyliśmy wiele sytuacji i pokazaliśmy, że potrafimy się spinać na lepszych rywali – podsumował trener KPR – Walenty Winokurow.

Warto dodać, że mecz odbył się w hali im. Polskich Olimpijczyków w Opatówku i zgromadził wielu kibiców: - Mieszkańcy bardzo interesują się piłką ręczną, dlatego chcemy by była ona jak najbardziej popularna – mówi miejscowy nauczyciel wychowania fizycznego – Zbigniew Muzalewski.

Z kolei następny mecz ligowy KPR rozegra 12 lutego (sobota) o godz. 15 w hali przy ul. Długosza. Rywalem będzie Sparta Oborniki

PWSZ Szczypiorno Kalisz - Grunwald Allegro Poznań 40:37 (11:14, 30:26)

Szczypioro: Oklejak, Młoczyński, Matuszczak - Kobusiński 6, Stachowiak 5, Sawicki 5, Piekarski 4, Szefner 4, Bielec 4, Stefański 2, Jedwabny 2, Kubisiak 2, Machel 0, Galewski 0, Tomczak 0.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?