Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS Drogbruk Kalisz gromi w II lidze koszykówki

MKS Drogbruk Kalisz wygrał na inaugurację II ligi
MKS Drogbruk Kalisz wygrał na inaugurację II ligi Andrzej Kurzyński (c)
MKS Drogbruk Kalisz gromi w II lidze koszykówki. Kaliski zespół na inaugurację ligi nie pozostawił rywalowi żadnych złudzeń i wręcz zdemolował Wybrzeże Korsarza Gdańsk 109:64.

Koszykarze MKS Drogbruk Kalisz nie mogli lepiej wyobrazić sobie startu w rozgrywkach II ligi. W szczęśliwej dla siebie hali Zespołu Szkól Samochodowych kaliski zespół w doskonałym stylu ograł zespół z Gdańska.

Mecz rozpoczął się od dwóch celnych rzutów za trzy punkty Artura Mrówczyńskiego. Po trzech minutach MKS Kalisz prowadził już 11:0. Rywale potrzebowali blisko czterech minut, aby w końcu sforsować kaliską obronę. Ostatecznie MKS Drogbruk Kalisz wygrał pierwszą kwartę 29:14. W drugiej i trzeciej kaliszanie wyszli na parkiet nieco rozluźnieni i pozwolili nieco rozrzucać się rywalom, choć cały czas kontrolowali przebieg meczu. W ostatniej kwarcie MKS Drogbruk Kalisz bardzo dobrze spisywał się w obronie, co zaowocowało wygraną w tej części gry 21:9.

- Mecz od początku ułożył się po naszej myśli, choć tak naprawdę o przeciwniku nic nie wiedzieliśmy. Ta drużyna została całkowicie przebudowana. W poprzednim sezonie dysponowała zupełnie innym składem - powiedział po meczu Artur Mrówczyński, lider MKS Drogbruk Kalisz.- Wiedzieliśmy tylko, że cały mecz będą stać strefą, dlatego na treningach ćwiczyliśmy dużo rzutów.

Jak się okazało. treningi nie poszły na marne. Kaliszanie Ze stuprocentową skutecznością rzutów z gry zagrał Artur Szymczak. Ani razu za dwa nie pomylił się Tomasz Zyber, a najwięcej zbiórek w ekipie MKS Drogbruk Kalisz, bo aż 14 zanotował na swoim koncie Kamil Sierański.

Zadowolenia z okazałej wygranej nie krył Piotr Czaska, szkoleniowiec MKS Drogbruk Kalisz.

- Jeśli na inaugurację ligi jako beniaminek wygrywa się z zespołem, który jest już w II lidze dość długo, to trzeba być zadowolonym - ocenił trener MKS Drogbruk Kalisz. - Dzisiaj pokazaliśmy, że wykonaliśmy niezłą pracę z czego bardzo się cieszę. Chłopacy zrealizowali założenia, choć był taki moment w II i III kwarcie, że trochę odpuściliśmy obronę, ale generalnie jestem zadowolony i myślę, że kibice również.

W następnej kolejce MKS Drogbruk Kalisz zagra w Warszawie z tamtejszą Legią, która na otwarcie sezonu uległa drużynie SKM Nowa Sól 59:60.

MKS Drogbruk Kalisz - Wybrzeże Korsarz Gdańsk 109:64 (29:14, 30:20, 29:21, 21:9)

MKS Drogbruk Kalisz: Artur Szymczak 6, Kamil Oleszkin 2, Przemysław Galewski 4, Jakub Kołodziej 6, Łukasz Wojciechowski 16, Jakub Kowalski 4, Marcin Pławucki 9. Szymon Kluszczyński 6, Artur Mrówczyński 22, Kamil Sierański 18, Tomasz Zyber 16, Bartłomiej Kuczyński.