Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS Drogbruk Kalisz pokonał GTK Gdynia. ZDJĘCIA

Mecz MKS Drogbruk Kalisz - GTK Gdynia
Mecz MKS Drogbruk Kalisz - GTK Gdynia Andrzej KUrzyński (c)
Czternaste zwycięstwo w sezonie odnieśli w sobotę koszykarze MKS Drogbruk Kalisz. Na własnym parkiecie ograli zespół GTK Gdynia 90:79. Tym samym kaliszanie przed fazą play-off umocnili się w czołówce II ligi grupy A.

Początek meczu był wyrównany i toczył się niemal kosz za kosz. Ostatecznie MKS Drogbruk Kalisz minimalnie wygrał pierwszą kwartę 26:25. Kaliszanie bardzo dobrze zagrali w drugiej kwarcie, w której pozwolili rywalom rzucić zaledwie sześć punktów, a sami zaliczyli 19 "oczek".

MKS Drogbruk Kalisz nieco nerwowo zaczął drugą połowę. Na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty kaliszanie roztrwonili całą przewagę, a na tablicy wyników kolejny raz pojawił się remis 59:59. Ostatnia odsłona ponownie należała do MKS-u, który ostatecznie pokonał ekipę GTK Gdynia w szeregach której mogliśmy zobaczyć m.in. Tomasza Cielebąka, wychowanka ostrowskiej Stali.

Nie do zatrzymania był Artur Mrówczyński (28 pkt.), który w przerwie spotkania odebrał pamiątkowy dyplom za zajęcie drugiego miejsca w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Ziemi Kaliskiej. Świetne zawody rozegrał także grający z gorączką Kamil Sierański, który mimo choroby zanotował kolejne z rzędu double double notując na swoim koncie 10 punktów i 11 zbiórek.

- Z dzisiejszej wygranej należy się cieszyć. Utrzymuje to nas na czwartej pozycji, choć sam mecz może nie był najładniejszy - ocenił spotkanie Piotr Czaska, trener MKS Drogbruk Kalisz. - W zależności od tego jak potoczą się kolejne mecze, możemy jeszcze powalczyć o trzecie, a nawet drugie miejsce. Myślę, że ostatni nasz mecz z Inowrocławiem może być tutaj decydujący.

Przy okazji MKS Drogbruk organizatorzy przygotowali niespodziankę dla kibiców wspólnie z restauracją KFC. Każdy z posiadaczy biletu otrzymał w prezencie kupon na gratisową kanapkę Rocker w KFC.

W następnej kolejce MKS Drogbruk Kalisz zmierzy się na wyjeździe z Basketem Junior Suchy Las, a na koniec rundy zasadniczej podejmować będzie Noteć Inowrocław.

MKS Drogbruk Kalisz - GTK Gdynia 90:79 (26:25, 19:6, 21:30, 24:18)

MKS Drogbruk Kalisz: Artur Mrówczyński 28, Łukasz Wojciechowski 17, Kamil Sierański 10 (11 zbiórek), Tomasz Zyber 10, Przemysław Galewski 9, Jakub Kołodziej 9, Jakub Szymczak 7, Jakub Kowalski, Szymon Kluszczyński.