MKS Drogbruk Kalisz pokonał rezerwy Trefla Sopot

MKS Drogbruk Kalisz pokonał rezerwy Trefla Sopot Piotr Kosiński
Koszykarze MKS Drogbruk Kalisz pewnie pokonali na wyjeździe rezerwy Trefla Sopot. Była to piąta wygrana kaliskiego zespołu w rozgrywkach II ligi. W nagrodę kaliszanie zostali zaproszeni do obejrzenia meczu Tauron Basket Ligi między Trefelm Sopot a Polpharmą Starogard Gdański.

Podróż do Sopotu dla ekipy MKS Drogbruk Kalisz rozpoczęła się od... awarii autokaru kilka kilometrów za Kaliszem. Na szczęście udało się szybko zorganizować zastępczy autobus i zawodnicy już bez kłopotów dotarli do Trójmiasta. Tam również bez problemów ograli niepokonany dotychczas we własnej hali Trefl II Sopot.

Gospodarze postraszyli kaliszan tylko w pierwszej kwarcie, którą wygrali sześcioma punktami. W dwóch kolejnych na parkiecie rządził tylko MKS Drogbruk Kalisz pokonując rezerwy Trefla Sopot odpowiednio 30:8 oraz 30:15. Ostatnia kwarta zakończyła się remisem.

Kolejny dobry mecz w barwach MKS Drogbruk Kalisz zaliczył Artur Mrówczyński, który zdobył 21 punktów. Miał też trzy zbiórki i trzy asysty.

MKS Drogbruk Kalisz umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli. Ma najlepszy bilans zdobytych i straconych punktów w lidze. A już w najbliższą sobotę, 23 listopada, MKS Drogbruk Kalisz zmierzy się we własnej hali z Polonią Warszawa. Początek meczu o godz. 15.00.

Trefl II Sopot - MKS Drogbruk Kalisz 61:92 (24:18, 8:30, 15:30, 14:14)

MKS Drogbruk Kalisz: Jakub Szymczak 13, Przemysław Galewski 10, Jakub Kołodziej 2, Łukasz Wojciechowski 17, Jakub Kowalski 5, Marcin Pławucki 8, Artur Mrówczyński 21, Kamil Sierański 6, Tomasz Zyber 10.