MKS Kalisz - MKS Świdnica 3:0. Kaliskie siatkarki rozbiły wicelidera [FOTO]

AND
MKS Kalisz - MKS Świdnica 3:0
MKS Kalisz - MKS Świdnica 3:0 Paweł Sowa
Siatkarki MKS Kalisz pewnie pokonały na wyjeździe dotychczasowego wicelidera rozgrywek II ligi MKS Świdnica 3:0. Kaliszanki dosłownie rozbiły rywali zwyciężając w setach do 14, 7 i 9.

Podopieczne Daniela Przybylskiego i Edyty Kucharskiej odprawiły rywalki w niespełna godzinę. Jedynie w pierwszym secie można mówić o jakiejkolwiek walce Se strony świdniczanek. Dwie kolejne odsłony zostały całkowicie zdominowane przez siatkarki MKS Kalisz.

Wiedzieliśmy, że mamy potencjał, ale ciężko go było wydobyć. Teraz myślę, że z meczu na mecz będzie tylko lepiej - podsumował spotkanie Daniel Przybylski, trener MKS Kalisz. - W tym tygodniu pracowaliśmy nad wzmocnieniem zagrywki i bloku. To przyniosło efekt.

Zadowolenia ze zwycięstwa nie kryła Edyta Kucharska, II trener MKS Kalisz i kapitan zespołu.

- Jestem bardzo dumna z mojego zespołu, że pomimo dwóch porażek potrafiłyśmy się podnieść i pokazałyśmy charakter. Kluczem do zwycięstwa była zagrywka. Myślę, że z treningu na trening i z meczu na mecz będzie już tylko lepiej. To zwycięstwo pozwoli nam uwierzyć w siebie i stać nas na to, żeby wygrywać - podkreśla atakująca MKS Kalisz.

MKS Świdnica – MKS Kalisz 0:3 (14:25, 7:25, 9:25)

MKS Kalisz: Pytlarz, Grzanka, Fedorów, Kucharska, Janczak, Drewniak, Głowiak (libero)
MKS Świdnica: Gazella, Krusiewicz, Grzelka, Sowa, Woźniak, Małodobra, Szymańska (libero) i Godyla (libero).