AND
MKS Kalisz pokonał KS Meble Wójcik Elbląg
MKS Kalisz pokonał KS Meble Wójcik Elbląg Paweł Sowa
Piłkarze ręczni MKS Kalisz pokonali przed własną publicznością faworyzowany zespół KS Meble Wójcik Elbląg. Kaliszanie rozstrzygnęli losy spotkania na własną korzyść w samej końcówce.

Faworytem meczu był zespół z Elbląga, który przed przyjazdem do grodu nad Prosną w pięciu spotkaniach zanotował cztery zwycięstwa. Przyjezdni liczyli więc na kolejną wygraną i utrzymanie w trójce najlepszych zespołów I ligi grupy A. Z kolei kaliszanie musieli otrząsnąć się po wysokiej porażce sprzed tygodnia, kiedy to ulegli Spójni Gdynia aż 29:18.

Po niespełna kwadransie sobotniego starcia MKS Kalisz prowadził 7:2. Rywale zdołali się jednak otrząsnąć i to oni schodzili na przerwę prowadząc 12:11. Po zmianie stron to ponownie kaliszanie wyszli na prowadzenie, a goście musieli odrabiać straty. Siedem minut przed końcem drużyna z Elbląga wygrywała 22:20. Więcej zimnej krwi zachowali jednak podopieczni Pawła Ruska, którzy dzięki trafieniom najskuteczniejszego tego dnia Tomasza Wawrzyniaka doprowadzili do remisu,a następnie wyszli na dwubramkowe prowadzenie i tym samym pokonali jednego z faworytów do awansu do ekstraklasy.

- W pierwszej połowie weszliśmy bardzo dobrze w mecz. Trzymaliśmy wynik do 22 - 23 minuty. Niestety, ostatnie sześć minut pierwszej połowy nie było dobre w naszym wykonaniu ponieważ przeciwnik nas doszedł. W drugiej połowie trzeba było zacząć mecz od początku. Weszliśmy w tę druga połowę również nieźle. Tutaj jednak walka toczyła się praktycznie bramka za bramkę. Końcówka należała do nas i jest super. Twierdza Arena nadal zostaje niezdobyta i mam nadzieję, że będzie tak dalej - powiedział po meczu Paweł Rusek, trener MKS Kalisz.

Teraz kaliszan czeka seria trudnych spotkań. Już we wtorek zmierzą się w Pucharze Polski w Ostrovią, a w najbliższej kolejce wyjazdowa potyczka z w Lesznie.

- Cieszymy się, że liderzy nam jednak w tabeli nie uciekają, zdobyliśmy punkty i odbijamy się od dna - dodaje trener Rusek.

Po sześciu kolejkach MKS Kalisz ma na swoim koncie 6 punktów i zajmuje 8. miejsce.

MKS Kalisz - Meble Wójcik Elbląg 25:23 (11:12)

MKS Kalisz: Jarosz, Potocki - Wawrzyniak 6, Bałwas 4, Sieg 4, Galewski 3, Adamski 3, Drej 2, Misiejuk 1, Książek 1, Kobusiński 1, Nowakowski M., Gomółka, Czerwiński, Nieradko.
Karne: 2/4.

KS Meble Wójcik Elbląg: Głębocki, Ram - Kupiec 6, Szopa 3, Malczewski 2, Adamczak Pi. 2, Netz 2, Tórz 2, Adamczak Pa. 1, Gębala 1, Olszewski 1, Malandy, Spychalski.
Karne: 5/6.

Kary: MKS - 6 min. (Adamski - 4 min., Kobusiński - 2 min.), Meble Wójcik - 4 min. (Kupiec, Tórz - 2 min.).