Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piknik dla przyszłych mam w szpitalu przy ul. Toruńskiej. ZDJĘCIA

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Kaliski szpital otworzył miejsca na co dzień niedostępne dla uczestników pikniku pod hasłem „Zapraszamy przyszłe mamy”. Przyszłe mamy, które zamierzają rodzić w placówce przy ul. Toruńskiej miały szanse zobaczyć sale porodowe, izbę przyjęć, poznać drogę jaką przejdą w dniu porodu, ale też dowiedzieć się ważnych informacji na temat karmienia piersią czy pielęgnacji noworodka.

Piknik rozpoczął się przed szpitalem. Panie mogły posłuchać wykładów na temat laktacji, komórek macierzystych i pielęgnowania skóry noworodka. W czasie pikniku ratownik medyczny prowadził też kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzony był również pomiar ciśnienia tętniczego i tętna oraz pomiar stężenia glukozy. Bardzo ważnym punktem wydarzenia było przejście całej ścieżki, którą przechodzi przyszła mama, która trafia do szpitala w dniu porodu. Od izby przyjęć po blok porodowy.

Mamy 6 sal klimatyzowanych jednoosobowych, mamy porody rodzinne. Wszystko jest u nas za darmo. Nic nie trzeba przynosić. Cała pielęgnacja noworodka prowadzona jest naszymi kosmetykami, wszystko jest udostępnione przez szpital. Mamy dwie sale cesarskiego cięcia właśnie na bloku porodowym, bliskość tych sal jest po to, aby zachować te złote minuty od narodzin dziecka i również przy bloku porodowym mamy intensywną terapię noworodka, na wypadek, gdyby z dzieckiem coś złego się wydarzyło. Mamy doskonały zespół ginekologów i neonatologów-podkreśla Radosław Kołaciński, dyrektor kaliskiego szpitala.

Dla przyszłych mam była to wyjątkowa okazja, aby oswoić się z tym miejscem przed porodem. Natomiast celem akcji była również promocja szpitala i badań profilaktycznych.

To wszystko co dzisiaj zorganizowaliśmy jest z troski. Promujemy nasz szpital i nasze programy, m.in. profilaktyki chorób piersi i wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Jesteśmy też realizatorem jeżeli chodzi o program WZW. Choć dzisiaj kłaniamy się przede wszystkim przyszłym mamom – dodaje Danuta Brykowska z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

W kaliskim szpitalu rocznie rodzi się około 1200-1300 dzieci. Z roku na rok widać wzrost liczby cesarskich cięć

Będą kolejne pikniki w kaliskim szpitalu i udogodnienia dla rodzących

Sobotni piknik był pierwszym zorganizowanym przy ul. Toruńskiej, ale nie ostatnim. Takie akcje dla mam będą organizowane cyklicznie. Szpital szykuje też kolejne udogodnienia dla rodzących.

Planujemy na przyszłość wejść w program Koordynowanej Opieki nad Matką w Ciąży. To program finansowany przez NFZ. To oznacza, że już od poradni ginekologicznej matka jest prowadzona przez nas, aż do samego porodu, a potem jeszcze obejmujemy całą pomocą psychologiczną w momencie połogu itd. - dodaje Radosław Kołaciński.

Dyrekcja ma zamiar kontynuować akcję i wprowadzić podobne spotkania w szpitalu przy ul Poznańskiej, organizując Białe Niedziele.

ZOBACZ TAKŻE:

Rodzinny rajd rowerowy po aglomeracji kalisko-ostrowskiej

Rodzinny rajd rowerowy po aglomeracji kalisko-ostrowskiej. ZDJĘCIA


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Obserwuj nas także na Google News

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto