Piłkarki ręczne MKS Kalisz AZS SWWS z pierwszą porażką w II lidze. Musiały uznać wyższość MKS Victorii Świebodzice. ZDJĘCIA

MKS Kalisz AZS SWWS - MKS Victoria Świebodzice
MKS Kalisz AZS SWWS - MKS Victoria Świebodzice Andrzej Kurzyński
Piłkarki ręczne MKS Kalisz AZS SWWS nie są już niepokonane w rozgrywkach II ligi. Po serii 15 zwycięstw z rzędu, podopieczne Pawła Ruska musiały uznać wyższość wiceliderek rozgrywek, MKS Victorii Świebodzice.

Pierwszej w sezonie porażki doznały piłkarki ręczneMKS Kalisz AZS SWWS. Sobotnie spotkanie z wiceliderkami rozgrywek z Świebodzic od początku nie układał się po myśli kaliskiego zespołu, który pięć minut przed przerwą przegrywał już różnicą pięciu bramek. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej odsłony kaliszankom udało się zniwelować straty do dwóch trafień, ale po zmianie stron to nadal rywalki nadawały ton rywalizacji. W 48. minucie zespół ze Świebodzic prowadził już nawet siedmioma bramkami (27:20).

Gospodynie ruszyły ostro do odrabiania strat. Po celnym rzucie karnym w wykonaniu Agnieszki Jałoszewskiej w 60. minucie spotkania na tablicy wyników widniał remis 31:31. Rywalki miały jednak jeszcze szanse na wyprowadzenie akcji i ją wykorzystały. Tym samym niespodzianka stała się faktem. Warto jednak dodać, że kaliszanki już przed tygodniem zapewniły sobie bezpośredni awans do I ligi.

MKS Kalisz AZS SWWS - MKS Victoria Świebodzice 31:32 (15:17)

MKS Kalisz AZS SWWS: Natalia Kolasińska, Alicja Caboń - Katarzyna Pilitowska 3, Zuzanna Pesel-Matyjak 3, Żaneta Moskal-Giel 10, Arleta Baszyńska 2, Ewelina Czyś 6, Agnieszka Jałoszewska 7.