Piłkarki ręczne SWWS Energa Szczypiorno Kalisz już tylko o krok od awansu do PGNiG Superligi!

Andrzej Kurzyński
SWWS Energa Szczypiorno Kalisz
Mistrzynie I ligi grupy B, piłkarki ręczne SWWS Energa Szczypiorno Kalisz doskonale rozpoczęły turniej o awans do PGNiG Superligi Kobiet Podopieczne trenera Łukasza Kobusińskiego w meczu otwarcie pokonały Biowell Handball AZS AWF Warszawa 26:22.

W turnieju mistrzyń rozgrywanym w Płocku rywalizują cztery zespoły. Oprócz SWWS Energa Szczypiorno Kalisz i Biowell Handball AZS AWF Warszawa (mistrzynie I ligi grupy C), rywalizują również zespoły AL-KO AZS Poznań (wicemistrz I ligi grupy A) oraz Młyny Stoisław Koszalin (przedostatnia drużyna PGNiG Superligi). DO najwyższej klasy rozgrywkowej awansują dwa najlepsze zespoły.

W pierwszym meczu kaliszanki spotkały się z ekipą z Warszawy. Od pierwszych minut mecz był bardzo zacięty. Prowadzenie zmieniało się na korzyć raz jednej, a raz drugiej drużyny. Na osiem minut przed końcem pierwszej połowy ekipa SWWS po rzucie Darii Miłek, najskuteczniejszej zawodniczki kaliskiego zespołu, wyszła na trzybramkowe prowadzenie 11:8. Warszawianki nie dały jednak za wygraną i to jednak one schodziły na przerwę z jednobramkową zaliczką (13:12).

W pierwszych minutach po zmianie stron rywalizacja znów toczyła się cios za cios. Po kwadransie gry zaczęła przeważać drużyna z Kalisza. W 56. minucie, po kolejnym trafieniu Darii Miłek, podopieczne Łukasza Kobusińskiego prowadziły już 23:19, a na dwie minuty przed końcową syreną po celnym rzucie Katarzyny Wilczek zespół z Kalisza miał już pięciobramkową zaliczkę (25:20). Ostatecznie kaliszanki zwyciężyły 26:22 i są już tylko o krok od awansu do PGNiG Superligi. Warto dodać, że w Płocku nie zabrakło kaliskich kibiców, którzy przez całe spotkanie gorąco wspierali zespół.

W drugim piątkowym spotkaniu AL-KO AZS Poznań uległ drużynie Młyny Stoisław Koszalin 17:39 (6:20). W drugim dniu turnieju SWWS Energa Szczypiorno Kalisz zagra z zespołem z Poznania.

SWWS Energa Szczypiorno Kalisz - Biowell Handball AZS AWF Warszawa 26:22 (12:13)

SWWS Energa Szczypiorno: Izabela Prudzienica, Aleksandra Bielak - Daria Miłek 6, Agnieszka Jałoszewska 4, Katarzyna Pilitowska 4, Kinga Stanisławczyk 4, Paulina Kucharska 3, Katarzyna Wilczek 3, Małgorzata Kisiel-Stężała 1, Iwona Niedźwiedź 1, Wanessa Gajos.