Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policja w Kaliszu zatrzymała trzech podejrzanych o handel ludźmi. AKTUALIZACJA: Są areszty dla Mołdawian

OPRAC.:
Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki
Policja w Kaliszu zatrzymała trzech podejrzanych o handel ludźmi
Policja w Kaliszu zatrzymała trzech podejrzanych o handel ludźmi RED
Policjanci pionu kryminalnego kaliskiej komendy prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu czynności w sprawie handlu ludźmi. Do tej sprawy zostało zatrzymane troje Mołdawian - jedna kobieta i dwóch mężczyzn. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. AKTUALIZACJA: Są areszty dla Mołdawian.

W poniedziałek kaliscy policjanci otrzymali informację, że pod jednym z marketów znajduje się osoba niepełnosprawna, która jest zmuszana do żebractwa. Już na miejscu policjanci ustalili, że pokrzywdzony to 50-letni obywatel Łotwy. Z jego relacji wynikało, że przebywa na terenie Polski od kilku miesięcy i jest zmuszany do żebrania pod różnymi marketami.

- Wszystkie pieniądze, przekazywał 49-letniemu obywatelowi Mołdawii, który przywiózł go na teren naszego kraju i zmuszał do żebractwa - informuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby związane z tą sprawą. Zatrzymani to 23-letni mężczyzna oraz 43-letnia kobieta, również obywatele Mołdawii.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. Zatrzymani usłyszeli w środę, 5 października zarzuty handlu ludźmi. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu złożyła do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Nowe fakty

Jak poinformowała Radio Poznań szefowa kaliskiej prokuratury Katarzyna Socha, niepełnosprawny mieszkaniec Łotwy był przywieziony przez podejrzanych do Polski i zmuszany do żebractwa.

- Transportowany był przez podejrzanych do miejsc publicznych, najczęściej to były sieci handlowe marketów spożywczych, gdzie musiał żebrać, musiał się poddać temu procederowi. Ten proceder był pod stałą kontrolą podejrzanych, co jest ważne. W sytuacji, kiedy on oddalił się na chwilę, chociażby do toalety albo w ocenie podejrzanych po przeliczeniu utargu z danego dnia za mało było tych pieniędzy, był bity po twarzy, czyli stosowano również wobec pokrzywdzonego akty przemocy - tłumaczy Radiu Poznań prokurator Socha.

Jest areszt dla Mołdawian

Dwóch mężczyzn i kobieta trafili za kratki na trzy miesiące. Tak zdecydował w czwartek, 6 października, sąd w Kaliszu.

Czytaj także:

Zobacz także:

Zespół Pałacowo-Parkowy w Lewkowie w nowej odsłonie

Zespół Pałacowo-Parkowy w Lewkowie w nowej odsłonie ZDJĘCIA

Szpital w Kaliszu podsumował rok funkcjonowania nowej pralni i kuchni

Szpital w Kaliszu podsumował rok funkcjonowania nowej pralni...

Dotacje na remonty nieruchomości w Specjalnej Strefie Rewita...


Obserwuj nas także na Google News

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto