Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Powiat kaliski rozpoczyna program profilaktyki raka piersi

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
Starostwo Powiatowe w Kaliszu
Starostwo Powiatowe w Kaliszu wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kaliszu rozpoczyna program profilaktyki nowotworu piersi. Wszystko po to, aby podnieść świadomość konieczności regularnego badania.

W Starostwie Powiatowym w Kaliszu podpisano porozumienie pomiędzy Powiatem Kaliskim a Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kaliszu w sprawie na rzecz realizacji projektu edukacyjnego z zakresu profilaktyki raka piersi. Celem jest rozwijanie świadomości konieczności regularnego badania piersi oraz nabycia umiejętności samobadania piersi. Powiat Kaliski reprezentowały władze – starosta kaliski Krzysztof Nosal oraz wicestarosta kaliski Zbigniew Słodowy, a drugi z podmiotów – państwowy powiatowy inspektor sanitarny dr Marek Stodolny.

Współpraca w szczególności będzie ukierunkowana na: edukację w zakresie czynników ryzyka, wczesnych objawów choroby, samobadania piersi oraz zachęcanie kobiet do wykonywania badań mammograficznych.

W celu realizacji powyższych założeń Powiat Kaliski zakupił specjalistyczne modele służące do nauki samobadania piersi. Modele zostały przekazane na mocy podpisanego porozumienia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu, która jest wykonawcą projektu.

- Najważniejsza jest profilaktyka. Łatwiej jest wcześniej wykrywać i zapobiegać niż leczyć. Ustaliliśmy na Zarządzie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, że również w ramach Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej będziemy stawiać na profilaktykę zdrowotną w szerokim zakresie – tłumaczył starosta kaliski Krzysztof Nosal.

- Bardzo się cieszę ze współpracy z Powiatem Kaliskim, który bardzo szybko zareagował na naszą prośbę dotyczącą zakupu modeli służących do nauki samobadania piersi. Wierzę, że dzięki prowadzonej przez nas profilaktyce uda nam się zapobiec wielu chorobom nowotworowym – powiedział dr Marek Stodolny, szef kaliskiego sanepidu.

Przy okazji podpisania porozumienia, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu pojawiły się członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu oraz pracowniczki starostwa, które zostały wyedukowane w zakresie profilaktyki raka piersi. W przyszłości odbędą się kolejne tego typu szkolenia. Organizatorzy przeprowadzą je na terenie wszystkich gmin z terenu powiatu kaliskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

Uroczysta gala 65-lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK w Kaliszu

Kalisz: Uroczysta gala 65-lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstw...

Energa MKS Kalisz - Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Kibice podczas meczu piłki ręcznej Energa MKS Kalisz - Arged...


Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto