Prosna Kalisz przegrała z CKS Zbiersk

Prosna Kalisz - CKS Zbiersk 1:2
Prosna Kalisz - CKS Zbiersk 1:2 Andrzej Kurzyński (c)
Prosna Kalisz, lider rozgrywek kaliskiej klasy A grupy I, doznała drugiej w obecnych rozgrywkach porażki. W niedzielę uległa na własnym boisku drużynie CKS Zbiersk 1:2.

Prosna Kalisz do meczu z CKS Zbiersk przystąpiła bez kilku podstawowych zawodników, którzy tydzień wcześniej w Liskowie odnieśli kontuzje. To od razu przełożyło się na jakość gry kaliskiej drużyny, która od początku musiała odpierać ataki gości. W 28 minucie szczęście uśmiechnęło się jednak do Prosny. Pod akcji w polu karnym rywali sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Michał Balcerzak, który jednak strzelił zbyt słabo i golkiper Zbierska, Sławomir Kamańczyk nie miał najmniejszych problemów z obroną.

Chwilę później Prosna Kalisz przekonała się, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 33. minucie po składnej akcji prowadzenie dla Zbierska zdobył Dariusz Walasek. Prosna Kalisz rzuciła się do odrabiania strat. Cztery minuty później Prosna doprowadziła do wyrównania za sprawą Tomasza Malinowskiego. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę piłka ponownie wylądowała w siatce Zbierska, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Po zmianie stron Prosna Kalisz urządziła sobie prawdziwy festiwal nieskuteczności. W 70 minucie Tomasz Malinowski trafił w słupek, a dobitka Michała Baszczyńskiego była niecelna. W doliczonym czasie gry stuprocentową sytuację zmarnował wprowadzony po przerwie Marcin Świercz, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale po jego strzale piłka poszybowała obok bramki. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem po raz drugi na listę strzelców wpisał się młodzieżowiec Zbierska Dariusz Walasek. Chwile później sędzia zakończył mecz.

W następnej kolejce Prosna Kalisz zmierzy się na wyjeździe z Błękitnymi Spartą Kotlin.

Prosna Kalisz - CKS Zbiersk 1:2 (1:1)
Strzelcy bramek: Tomasz Malinowski (43 min.) dla Prosny, Dariusz Walasek (33 min. i 90+4 min.) dla Zbierska.