Prosna Kalisz wygrała z Victorią Skarszew

Prosna Kalisz wygrała z Victorią Skarszew Andrzej Kurzyński (c)
Prosna Kalisz wygrała w niedzielę na własnym boisku z Victorią Skarszew 2:1 w meczu drugiej kolejki rozgrywek kaliskiej A klasy grupy 1. Tydzień wcześniej, kaliszanie na inaugurację rozgrywek pokonali na wyjeździe GKS Żerków.

Niedzielne spotkanie Prosna Kalisz rozpoczęła ofensywnie i już w 17. minucie po strzale Tomasza Malinowskiego prowadziła 1:0. To tylko podrażniło gości ze Skarszewa, którzy próbowali odrobić straty, ale ich ataki okazały się nieskuteczne. Po zmianie stron Prosna Kalisz mogła podwyższyć prowadzenie. Michał Balcerzak po indywidualnej akcji urwał się obrońcom Skarszewa, ale piłka po jego strzale minęła bramkę. Chwilę później strzał Mariusza Rosiaka z rzutu wolnego wybronił Robert Szewczyk, golkiper Victorii. W 65. minucie musiał on jednak skapitulować po raz drugi. Tym razem pokonał go Paweł Gonera.

Prosna Kalisz - sprawdź terminarz rozgrywek

Dziesięć minut później Victoria zdobyła kontaktowego gola. Po faulu przed polem karnym rzut wolny wykonywał Daniel Kliber. Najpierw trafił on w mur, ale po chwili dopadł do odbitej futbolówki i posłał ją w okienko bramki Prosny. Łukasz Borwik był bez szans.

Prosna Kalisz umiejętnie jednak broniła wyniku, choć mecz musiała kończyć w dziesiątkę. Poturbowany przez własnego bramkarza kontuzji doznał Dawid Garifow i musiał opuścić boisko. Wcześniej trener Prosny wykorzystał limit zmian. Grający w osłabieniu kaliszanie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie w doliczonym czasie gry, ale strzał głową Michała Baszczyńskiego wybronił Szewczyk.

Szkoleniowiec Prosny, Robert Słomian przyznał po meczu, że obawiał się spotkania z Victorią. Kaliszanie musieli zagrać bez trzech podstawowych zawodników. Nie wszyscy mogli też w tygodniu trenować ze względu na obowiązki zawodowe.

- Między innymi kontuzję kolana ma nasz kapitan i aktualnie przechodzi rehabilitację. Na szczęście udało nam się to wszystko poukładać. Gratuluję chłopakom, bo wywalczyli zwycięstwo. Jesteśmy zadowoleni i oby było tak dalej – powiedział po meczu Robert Slomian.

Prosna Kalisz - Victoria Skarszew 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Malinowski 17. min, 2:0 Paweł Gonera 65. min, 2:1 Daniel Kliber 75. min.

Prosna Kalisz zagrała w skłaądzie: Borwik - Sadło, Garifow, Rosiak, Fijałkowski (54. Pałczyński) - Gonera (72. Sipka), Baszczyński, Balcerzak, Malinowski (85. Olejnik) - Jałowica, Spałka (60. Tyma)

Victoria Skarszew zagrała w składzie: Szewczyk, Kaźmierczak, Owczarek, Grzelak,Wasiak, Kubasik (65. Rajm), Pawlak (62. Tokarek), Lewandowski, Dąbrowski, Kraszkiewicz (60. Szwajkowski K.), Kliber (84. Szwajkowski P.)