MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Protest rolników. Gdzie będą zablokowane drogi w powiecie kaliskim?

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
W środę, 20 marca odbędzie się kolejny ogólnopolski protest rolników. Dla kierowców oznacza to sporo utrudnień również na terenie Kalisza i powiatu kaliskiego. Rolnicy zablokują kilka ważnych dróg w naszym regionie.

W środę, 20 marca zablokowanych ma zostać m.in. 16 miast wojewódzkich, ale tego dnia kierowcy muszą liczyć się utrudnieniami na drogach - zarówno lokalnych jaki krajowych. Rolnicy z powiatu kaliskiego będą tego dnia bardzo aktywni.

Blokady dróg w powiecie kaliskim:

  • W Pamięcinie w gminie Blizanów strajk odbędzie się w okolicy cmentarza od godziny 9.00 do 19.00
  • W Brzezinach rolnicy w godzinach od 9.00 do 17.00 zablokują rondo im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości, znajdującego się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 449 (Błaszki-Syców) oraz wjazdu na rondo z drogi powiatowej nr 6232P (Kalisz-Brzeziny) i nr 4634P (Brzeziny-Chudoba)
  • W miejscowości Russów rolnicy zablokują skrzyżowanie drogi krajowej 25 z drogą powiatową 4595 w godzinach 8.00 – 18.00
  • W gminie Ceków – Kolonia w godzinach 9.00 do 22.00 utrudnień można spodziewać się na drodze wojewódzkiej nr 470 od miejscowości Plewnia do miejscowości Morawin
  • W Kaliszu rolnicy zablokują ulicę Łódzką, parkując ciągniki na zewnętrznym skraju drogi

Utrudnień należy spodziewać się również na DK 25 na trasie Ostrów - Kalisz - blokada dróg odbędzie się w okolicy galerii handlowej. Rolnicy planują też wjazd na s11. W Ostrowie rolnicy przejadą też ulicami Krotoszyńską, Poznańską i w okolicy starostwa i urzędu miejskiego.

Mapa protestów rolniczych w Polsce 20 marca 2024 roku

Od kilku tygodni w Polsce i innych krajach UE trwają protesty rolników. W Polsce ich postulaty to odstąpienie od przepisów Zielonego Ładu, uszczelnienie granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza UE oraz obrona hodowli zwierzęcej w Polsce.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto