Kto zostanie Sportowcem Roku Ziemi Kaliskiej?
Kto zostanie Sportowcem Roku Ziemi Kaliskiej? naszemiasto.pl
Sportowiec Roku Ziemi Kaliskiej. Po raz pierwszy ruszamy z plebiscytem w wersji elektronicznej, czyli w Internecie. Poniżej przedstawiamy pierwszą listę naszych faworytów w 2013 roku

Dostosowując się do nowych czasów, po raz pierwszy ruszamy z naszym Plebiscytem Sportowym w Internecie. Już dziś można głosować na kandydatów do tytułu Sportowca Roku Kalisza i powiatu kaliskiego w 2013 roku na stronie kalisz.naszemiasto.pl.
Naszą faworytką jest oczywiście kajakarka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego Marta Walczykiewicz, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata.

W gronie najlepszych nie może zabraknąć zwycięzców i multimdedalistów mistrzostw Polski z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Są to: Patryk Krzywda, Tobiasz Pawlak, Wojciech Rowicki, Paweł Zaleśny, Bartosz Chodyła, Mikołaj Sójka, Dawid Czubak, Szymon Krawczyk i Tobiasz Tończyk. Złoto zdobyła także Vanessa Nogaj podczas Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule low-kick. Po zawodowe tytuły sięgnęli podczas Gali Boksu Zawodowego w Kalisz Arena Anna Sikora i Sebastian Skrzypczyński. Ich kolega z Arkadii Aleksander Kruk został zawodowym mistrzem Europy federacji WKF w kategorii wagowej do 84,6 kg. Z kolei Michał Janicki z Prosny po raz kolejny sięgnął po złoty medal Mistrzostw Polski w kickboxingu.

Natalia Płomińska z UKS 12 Kalisz zdobyła młodzieżowe mistrzostwo Polski w chodzie na 20 kilometrów. Natomiast podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie złoty medal wywalczyła Patrycja Skórzewska ze Szturwału.

Ale przez najbliższy tydzień czekamy również na waszych kandydatów. Propozycje przyślijcie na adres e-mail: [email protected]. Przez następny miesiąc trwać będzie głosowanie. O tym kto zwycięży zdecydują internauci, głosując na naszej stronie.