Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studenci WP-A UAM w Kaliszu zaprosili na wystawę fotografii [FOTO]

AND
Studenci WP-A UAM w Kaliszu zaprosili na wystawę fotografii
Studenci WP-A UAM w Kaliszu zaprosili na wystawę fotografii Adrian Jarzębowski
Studenci Pracowni Cyfrowej Edycji Obrazu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM zachęcają do obejrzenia wystawy plenerowej prac fotograficznych pt. „Oblicza starości”. Fotografie wyeksponowano na ogrodzeniu Wydziału w części Domu Studenckiego ‘Rubin”. Wystawa będzie dostępna do końca maja.

Fotografie zostały wykonane przez studentów i osoby związane z Pracownią Cyfrowej Edycji Obrazu WP-A UAM, przy wsparciu organizacyjnym Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Modelami są przyjaciele, czasem najbliżsi młodych fotografów.

- Koncepcja zrodziła się w trakcie pracy nad ćwiczeniem będącym fotograficzną, artystyczną interpretacją emocji – mówi prof. zw. dr hab. Małgorzata Garda, inicjatorka przedsięwzięcia, kierująca PCEO WP-A. – Studenci podczas korekt omawiając swoje prace, często były to portrety, budowali narracje, które wydały mi się znaczące, ponieważ prezentowały autentyczne, bezpośrednie sytuacje. Poruszając motywy osobiste swoich modeli, pokazywali jacy są i jak żyją, ich słabości, siłę i entuzjazm – wyjaśnia.

Zobacz też:

(Infor z Polski, 20.04.17)

Każda fotografia to historia życia. Jak mówiła podczas wernisażu prof. Garda, zdjęcia można wieloznacznie interpretować, inspirują wyobraźnię, ale uzupełnione tekstem precyzyjnie oddają sytuację modela. Stąd dopełnienie obrazu informacją o jego bohaterze.

- Każdego modela poproszono o sformułowanie motta, będącego przekazem dla następnego pokolenia, a wynikającego z osobistego doświadczenia – dopowiada Leszek Kubiak z Pracowni Cyfrowej Edycji Obrazu WP-A, także autor jednej z fotografii. – Motto ma wyjątkową wartość, zachęca do głębszych przemyśleń nad przemijaniem.

Wystawie towarzyszy katalog, składający się z fotografii, życiorysu i motta, który nie ma jedynie znaczenia regionalnego i sentymentalnego, ale jest źródłem wiedzy na temat: życia, ludzi i ich mijającej estetyki. Jest uniwersalną refleksją adresowana do ‘następnych’.

Wystawa po raz pierwszy prezentowana była na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie, obejrzało ją kilkanaście tysięcy widzów. Następnie „Oblicza starości” prezentowano na ogrodzeniu Wojewódzkiego Domu Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Projekt zakończy ekspozycja w Poznaniu.

Wystawa została sfinansowana przez Miasto Stołeczne Warszawa przy pomocy organizacyjnej Fundacji "Porozumienie Bez Barier".

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected]

Sprawdź pogodę na najbliższe dni

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto