Szczypiorniści Energa MKS Kalisz zmierzyli się z MOL-Pick Szeged [FOTO]

Szczypiorniści Energa MKS Kalisz zmierzyli się z  MOL-Pick Szeged
Szczypiorniści Energa MKS Kalisz zmierzyli się z MOL-Pick Szeged Andrzej Kurzyński
Mistrz Węgier, jeden z najlepszych zespołów w Europie, MOL-Pick Szeged był rywalem ekipy Energa MKS Kalisz. W sparingowym spotkaniu rozegranym w hali Arena Kalisz rywale zwyciężyli 35:29.

Na tle utytułowanego rywala kaliszanie wypadli bardzo dobrze. Byli skuteczni zarówno w ataku, jak i obronie. W dwunastej minucie spotkania podopieczni Pawła Ruska prowadzili nawet 8:6. Ostatecznie pierwsza połowę minimalnie wygrała ekipa z Węgier 18:17.

Po zmianie stron spotkanie nadal było wyrównane, a o jego losach przesądziły końcowe minuty. Kilka błędów w ataku i gra w osłabieniu sprawiły, że to węgierski klub zwyciężył 35:29.

- Wszystko funkcjonowało dobrze poza grą bez bramkarza w końcówce. Trzeba było wybrać czy bronimy dobry wynik, czy przygotować się na ligę i ćwiczyć wariant, który będzie niezbędny w walce o punkty. Wybraliśmy To drugie, ale i tak jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu. Zagraliśmy bardzo dobre 59 minut. A trzeba zobaczyć z kim graliśmy, z czołowym zespołem europejskim – podkreśla Paweł Rusek, trener Energa MKS Kalisz.

Już w piątek kaliski superligowiec zmierzy z kolejnym mocnym rywalem. Tym razem będzie to Motor Zaporoże, mistrz Ukrainy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 i zostanie rozegrane w ramach trzydniowego turnieju Szczypiorno Cup o puchar prezydenta RP Andrzeja Dudy. W imprezie wystąpią także: PGE VIVE Kielce, Orlen Wisła Płock, Azoty Puławy, Górnik Zabrze, MKS Zagłębie Lubin i MMTS Kwidzyn. W piątek o godzinie 20.00 w meczu pokazowym MOL-Pick Szeged zagra z Orlenem Wisłą Płock.

Energa MKS Kalisz - MOL-Pick Szeged 29:35 (17:18)

MKS: Zakreta, Padasinau, Potocki - Krycki 6, Kniazeu 4, Szpera 5, Adamski 2, Drej 2, Bałwas 2, Grozdek 3, Adamczak Paweł 1, Adamczak Piotr 2, Klopsteg 1, Pilitowski 1, Bożek, Misiejuk, Wojdak, Czerwiński.

MOL-Pick: Sego, Alilović - Pedro 2, Maqueda 3, Sigurmannsson 7, Blazevic, Gaber 1, Bombac 4, Bodó 5, Sostaric 2, Bánhidi 2, Henigman, Sunajko 2, Canellas 1, Żytnikow 3, Kasparek 2, Balogh 1.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]