We wtorek KKS Kalisz rozpoczyna kolejną pucharową przygodę!

KKS Kalisz - GKS Jastrzębie. Zapowiada się zacięty mecz.
KKS Kalisz - GKS Jastrzębie. Zapowiada się zacięty mecz. Mariusz Kurzajczyk
We wtorek, 8 sierpnia 2023 roku KKS Kalisz rozegra pierwszy mecz Pucharu Polski edycji 2023/24. Podopieczni trenera Pawła Ozgi będą podejmować GKS Jastrzębie.

GKS Jastrzębie to rywal bardzo dobrze znany, bo w miniony piątek w trzeciej kolejce II ligi KKS Kalisz podejmował właśnie górników. Przypomnijmy, że gospodarze zwyciężyli 3:1 po bramkach Nestora Gordillo, Adriana Cierpki i Mateusza Wysokińskiego.

Oczywiście to nie oznacza, że kaliszanie są pewniakiem w kolejnej potyczce tych zespołów, bo zapewne mecz będzie wyglądał zupełnie inaczej. Po spotkaniu ligowym trener GKS-u Piotr Dziewicki stwierdził, że jego piłkarze wystraszyli się rywali, a tym razem zapowiada twardą grę. Z kolei KKS zagrał pierwszą połowę bardzo nisko, przyjmując przeciwnika na swojej połowie, ale na Puchar Polski trener Paweł Ozga przygotował odmienną taktykę. Tym razem gospodarze będą chcieli dominować na boisku od 1 minuty. Jest nadzieja, że od początku zagra wracający po kontuzji Wysokiński, którego wejście w meczu ligowym natychmiast ożywiło grę kaliszan.

Mecz rundy wstępnej Pucharu Polski odbędzie się we wtorek, 8 sierpnia 2023 roku o godz. 17.00 Bilety na to spotkanie można kupić online na stronie BILETY KKS KALISZ lub w sklepie KKS w poniedziałek, w godz. 13.00-17.00 oraz we wtorek, czyli dniu meczu, od godz. 15.00 w kasie stadionowej.

KKS Kalisz w Pucharze Polski

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie KKS Kalisz osiągnął największy w historii sukces, awansując do półfinału Pucharu Polski, w którym, po wyrównanym meczu, minimalnie, 0:1 przegrał z Legią Warszawa. Wcześniej wyeliminował inne zespoły ekstraklasy: Widzew Łódź, Górnika Zabrze i Śląsk Wrocław.