Weronika Walczak z Prosny Kalisz zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski juniorek w boksie

Srebrny medal Weroniki Walczak
Srebrny medal Weroniki Walczak Prosna Kalisz
Weronika Walczak z Prosny Kalisz zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski juniorek w boksie. W drodze do finału w pięknym stylu wygrała trzy walki

Wcześniej podopieczna trenerów Konrada Parata i Tomasza Bezena spisywała się w Grudziądzu znakomicie. W 1/16 finału wygrała w II rundzie przez rsc z Aleksandrą Osowską z Orlika Brzeg, w ćwiercfinale już w I rundzie pokonała przez rsc Natalię Bujanowską z Wlókiennika Łódź, a w półfinale była lepsza na punkty 5:0 od Klaudii Fitrzyk z TSB Tarnów.

W finale kategorii 69 kg Weronika Walczak spotkała się z Natalią Barbusińską ze Spartakusa Szczecin, ubiegłoroczną mistrzynią Polski w kat. 64 kg, uczestniczką mistrzostw Europy juniorek. Niestety, rywalka była lepsza i wygrała decyzją sędziów.

Swoje pierwsze walki w życiu stoczyły Aleksandra i Weronika Goździewicz. Ola startowała w eliminacjach do mistrzostw Europy kadetek i przegrała Roksaną Wierzbicką z Hetmana Białystok, późniejszą triumfatorką turnieju, więc ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Z kolei Weronika Goździewicz walcząca w MP w kat. 54 kg uległa Marii Grabowskiej z Wisły Kraków.