Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Gorzowie Wielkopolskim na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Gorzowie Wielkopolskim podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- WÓJCICKI Jacek Piotr - KWW JACKA WÓJCICKIEGO: 61,23% (18 166 głosów)
- WILCZEWSKI Piotr Krzysztof - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 38,77% (11 502 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Gorzowie Wielkopolskim podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- WÓJCICKI Jacek Piotr - KWW JACKA WÓJCICKIEGO: 49,24% (18 381 głosów)
- WILCZEWSKI Piotr Krzysztof - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 22,18% (8 279 głosów)
- SONDEJ Roman - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 15,56% (5 807 głosów)
- BACHALSKI Dariusz Jacek - KKW LEWICA: 8,61% (3 215 głosów)
- MICZAŁ Katarzyna Anna - KWW TWOJE MIASTO GORZÓW: 4,41% (1 647 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PORWICH Jarosław: pozycja 1 : 13,05% (832 głosów)
- PIEŃKOWSKI Andrzej: pozycja 2 : 3,94% (251 głosów)
- KACZMAREK Wiktoria Joanna: pozycja 3 : 1,85% (118 głosów)
- BODNAR Teresa: pozycja 4 : 0,82% (52 głosów)
- PACHOLAK Robert Maciej: pozycja 5 : 0,35% (22 głosów)
- KUBICKA Wiesława: pozycja 6 : 0,64% (41 głosów)
- TOWALSKI Marek Florian: pozycja 7 : 1,19% (76 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BONKOWSKA Agnieszka Dominika: pozycja 1 : 1,98% (126 głosów)
- BROSZKO Robert Andrzej: pozycja 2 : 2,9% (185 głosów)
- WITKOWSKA Małgorzata Anna: pozycja 3 : 1,1% (70 głosów)
- KOŹLAREK Tomasz Marcin: pozycja 4 : 0,16% (10 głosów)
- ŁANIEWSKA Anna Izabela: pozycja 5 : 0,67% (43 głosów)
- ĆWIKLIŃSKA Grażyna Ewa: pozycja 6 : 0,66% (42 głosów)
- PARADOWSKI Marcel: pozycja 7 : 0,19% (12 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KOŁECKI Krzysztof Kazimierz: pozycja 1 : 1,66% (106 głosów)
- PIEKARZ Ewa Jagoda: pozycja 2 : 1,65% (105 głosów)
- PIKUŁA Piotr: pozycja 3 : 0,44% (28 głosów)
- DYBKA Dorota Emilia: pozycja 4 : 0,24% (15 głosów)
- DOMARADZKI Mateusz Leszek: pozycja 5 : 0,47% (30 głosów)
- URBANIAK Marta Klaudia: pozycja 6 : 0,47% (30 głosów)
- CHUDZIK Paweł Robert: pozycja 7 : 0,24% (15 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PIOTROWICZ Izabela: pozycja 1 : 11,66% (743 głosów)
- ZMORA Ireneusz Maciej: pozycja 2 : 7,12% (454 głosów)
- KISSON Piotr Krzysztof: pozycja 3 : 1,1% (70 głosów)
- WOJTYSIAK Barbara Krystyna: pozycja 4 : 1,52% (97 głosów)
- KUC Joanna Agnieszka: pozycja 5 : 1,29% (82 głosów)
- SIBIŃSKA-SZADNA Aleksandra: pozycja 6 : 4,25% (271 głosów)
- BARYŁA Jarosław: pozycja 7 : 2,97% (189 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWOJE MIASTO GORZÓW:
- MICZAŁ Katarzyna Anna: pozycja 1 : 1,47% (94 głosów)
- BUDUJ Daria Elżbieta: pozycja 2 : 0,42% (27 głosów)
- JODŁOWSKI Robert Artur: pozycja 3 : 0,03% (2 głosów)
- KOWALSKA Marta Katarzyna: pozycja 4 : 0,27% (17 głosów)
- KORBIK Adrian Andrzej: pozycja 5 : 0,05% (3 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA WÓJCICKIEGO:
- MADEJ Albert Stanisław: pozycja 1 : 7,7% (491 głosów)
- LEGAN Arkadiusz Wojciech: pozycja 2 : 5,93% (378 głosów)
- LORENC Justyna Katarzyna: pozycja 3 : 2,07% (132 głosów)
- NOWICKA Paulina Agnieszka: pozycja 4 : 0,75% (48 głosów)
- BUCHMIET Barbara: pozycja 5 : 2,29% (146 głosów)
- GABOREK Mariusz: pozycja 6 : 2,51% (160 głosów)
- PALUCH Piotr Dariusz: pozycja 7 : 6,13% (391 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA GORZOWA:
- WIERNICKI Jacek: pozycja 1 : 3,51% (224 głosów)
- LASEK Aleksander Wojciech: pozycja 2 : 0,66% (42 głosów)
- PRZYBIEG Radosław Stanisław: pozycja 3 : 0,42% (27 głosów)
- DZIEWULSKA Matylda Irena: pozycja 4 : 0,31% (20 głosów)
- DROZD Marika: pozycja 5 : 0,3% (19 głosów)
- PYTŁOSZ Grzegorz Wojciech: pozycja 6 : 0,13% (8 głosów)
- GĄSKA Joanna: pozycja 7 : 0,47% (30 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KIELEC Krzysztof Jarosław: pozycja 1 : 9,54% (733 głosów)
- SURMACZ-BUSZKIEWICZ Marta Marcela: pozycja 2 : 9,45% (726 głosów)
- PŁAWSKI Ryszard: pozycja 3 : 0,98% (75 głosów)
- ZANIEWSKA-GERLACH Irena Henryka: pozycja 4 : 0,6% (46 głosów)
- KORYTOWSKI Waldemar Stanisław: pozycja 5 : 0,36% (28 głosów)
- MUSIEDLAK Natalia Maria: pozycja 6 : 0,62% (48 głosów)
- PUCHAŁA Czesław: pozycja 7 : 0,89% (68 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BEJNAR-BEJNAROWICZ Marta Teresa: pozycja 1 : 9,62% (739 głosów)
- CIERACH Agnieszka: pozycja 2 : 1,84% (141 głosów)
- KLITYŃSKI Przemysław Krzysztof: pozycja 3 : 0,87% (67 głosów)
- GRICUK Monika: pozycja 4 : 0,3% (23 głosów)
- MĄDRY Marcin Kazimierz: pozycja 5 : 0,85% (65 głosów)
- SIELSKA Magdalena Joanna: pozycja 6 : 0,46% (35 głosów)
- MĘŻYŃSKI Mariusz Rafał: pozycja 7 : 0,61% (47 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- DRUBKOWSKA Monika: pozycja 1 : 2,79% (214 głosów)
- ROŻEK Eugeniusz: pozycja 2 : 0,66% (51 głosów)
- AGAPOW Angelika Anna: pozycja 3 : 0,82% (63 głosów)
- CIEŚLAK Radosław Tomasz: pozycja 4 : 0,47% (36 głosów)
- DĘBICKA Zofia: pozycja 5 : 0,38% (29 głosów)
- ADAMUS Danuta Róża: pozycja 6 : 0,08% (6 głosów)
- KNEĆ Ryszard Jan: pozycja 7 : 0,74% (57 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- OSTROUCH Jerzy: pozycja 1 : 6,87% (528 głosów)
- KUNICKA Halina: pozycja 2 : 12,55% (964 głosów)
- SZYMOTOWICZ Paulina Olga: pozycja 3 : 12,55% (964 głosów)
- MARTYŁA Jerzy Antoni: pozycja 4 : 0,33% (25 głosów)
- PAJDZIK Dawid Łukasz: pozycja 5 : 0,43% (33 głosów)
- JAKUBASZEK Andrzej Wojciech: pozycja 6 : 0,77% (59 głosów)
- KOZAK Oliwia Jadwiga: pozycja 7 : 3,32% (255 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA WÓJCICKIEGO:
- BUSZKIEWICZ Maciej Marcin: pozycja 1 : 5,73% (440 głosów)
- SURMACZ Agnieszka Krystyna: pozycja 2 : 2,02% (155 głosów)
- KURCZYNA Agata Weronika: pozycja 3 : 1,26% (97 głosów)
- HANCZAREK Dariusz: pozycja 4 : 0,31% (24 głosów)
- KLINCEWICZ Adrian Maksymilian: pozycja 5 : 0,38% (29 głosów)
- CZARNECKA Grażyna Anna: pozycja 6 : 0,6% (46 głosów)
- ŚWIST Piotr Jan: pozycja 7 : 2,98% (229 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA GORZOWA:
- BARTOSZEWICZ Magdalena Anna: pozycja 1 : 2,5% (192 głosów)
- SKARŻYŃSKI Dariusz Emilian: pozycja 2 : 0,33% (25 głosów)
- BOHDANOWICZ Anita Izabela: pozycja 3 : 0,82% (63 głosów)
- MURLAK Iwona Maria: pozycja 4 : 0,4% (31 głosów)
- DOMINIAK Andrzej: pozycja 5 : 0,95% (73 głosów)
- WASZKINEL Łukasz Tomasz: pozycja 6 : 1,63% (125 głosów)
- LEWANDOWSKI Jan: pozycja 7 : 0,36% (28 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- RAFALSKI Tomasz Rafał: pozycja 1 : 19,81% (1 370 głosów)
- KORYCKA Joanna Aleksandra: pozycja 2 : 1,01% (70 głosów)
- GERLACH Aleksander Stanisław: pozycja 3 : 0,46% (32 głosów)
- JELEŃSKA Elżbieta Anna: pozycja 4 : 0,68% (47 głosów)
- JANKOWSKI Jarosław: pozycja 5 : 0,48% (33 głosów)
- OBIEGŁO Dariusz Sławomir: pozycja 6 : 0,56% (39 głosów)
- KAPICA Weronika: pozycja 7 : 0,56% (39 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- IWANOWSKI Paweł Piotr: pozycja 1 : 2,83% (196 głosów)
- DĘBICKA Anna Wiesława: pozycja 2 : 1,53% (106 głosów)
- PRUCNAL-ZAWADZKA Paulina: pozycja 3 : 0,8% (55 głosów)
- HRUSZOWIEC Magdalena Agnieszka: pozycja 4 : 0,32% (22 głosów)
- IWIŃSKI Piotr Michał: pozycja 5 : 0,29% (20 głosów)
- KORZENIOWSKA Małgorzata Krystyna: pozycja 6 : 0,29% (20 głosów)
- BEJNAR-BEJNAROWICZ Maciej: pozycja 7 : 1,17% (81 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KOCHANOWSKI Jan: pozycja 1 : 3,21% (222 głosów)
- ZIÓŁKOWSKI Jakub: pozycja 2 : 0,71% (49 głosów)
- BUDZYŃSKA Anna Maria: pozycja 3 : 0,77% (53 głosów)
- BURGHARDT Agata: pozycja 4 : 0,39% (27 głosów)
- PAWLIK Ireneusz Zbigniew: pozycja 5 : 0,39% (27 głosów)
- FULARA Marta: pozycja 6 : 0,36% (25 głosów)
- HAWRYLUK Mateusz: pozycja 7 : 0,26% (18 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SUROWIEC Robert Edward: pozycja 1 : 11,73% (811 głosów)
- KOZAK Anna Agnieszka: pozycja 2 : 16,56% (1 145 głosów)
- SZOTT Agnieszka Joanna: pozycja 3 : 2,44% (169 głosów)
- ŻÓŁKOWSKA Dagmara Beata: pozycja 4 : 0,94% (65 głosów)
- KONIK Michał Eugeniusz: pozycja 5 : 0,33% (23 głosów)
- KACZOREK Mariusz Wiesław: pozycja 6 : 0,91% (63 głosów)
- SYNOWIEC Jerzy Piotr: pozycja 7 : 8,14% (563 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWOJE MIASTO GORZÓW:
- GÓRSKI Mirosław: pozycja 1 : 0,61% (42 głosów)
- KLAMROWSKI Jarosław: pozycja 2 : 0,16% (11 głosów)
- JASZCZAK Teresa Maria: pozycja 3 : 0,27% (19 głosów)
- IGNATOWICZ Marian: pozycja 4 : 0,29% (20 głosów)
- SZYMCZYK Barbara Stefania: pozycja 5 : 0,53% (37 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA WÓJCICKIEGO:
- KACZANOWSKI Jan Kazimierz: pozycja 1 : 8,69% (601 głosów)
- STERŻEŃ Jacek Rafał: pozycja 2 : 1,52% (105 głosów)
- WIERZBICKI Sebastian Piotr: pozycja 3 : 1,72% (119 głosów)
- KRAWCZYK Angelika Wiktoria: pozycja 4 : 0,82% (57 głosów)
- HORNICKA Teresa: pozycja 5 : 0,36% (25 głosów)
- DERA Sylwia Maria: pozycja 6 : 0,95% (66 głosów)
- ZIELIŃSKI Daniel Rafał: pozycja 7 : 1,52% (105 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA GORZOWA:
- DŁUGOSZ Paweł Adam: pozycja 1 : 2,75% (190 głosów)
- SZLEMPO Ewa: pozycja 2 : 0,48% (33 głosów)
- DOPIERAŁA Witold Ludwik: pozycja 3 : 0,45% (31 głosów)
- BYLINKO Wioletta Aleksandra: pozycja 4 : 0,23% (16 głosów)
- MICHAJŁOWSKA Dorota: pozycja 5 : 0,12% (8 głosów)
- KORBANEK Szymon Piotr: pozycja 6 : 0,25% (17 głosów)
- ZARYCHTA Bogusława: pozycja 7 : 0,35% (24 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SONDEJ Roman: pozycja 1 : 13,66% (1 095 głosów)
- JANKOWSKA Beata: pozycja 2 : 1,77% (142 głosów)
- SKÓRSKI Michał Marek: pozycja 3 : 1,22% (98 głosów)
- KORYCKI Dawid: pozycja 4 : 0,35% (28 głosów)
- ROMANKIEWICZ Janina: pozycja 5 : 0,8% (64 głosów)
- WÓJCIK Zbigniew Leon: pozycja 6 : 0,86% (69 głosów)
- MAŚCIANICA Ilona Joanna: pozycja 7 : 0,37% (30 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOCHANOWSKI Krzysztof: pozycja 1 : 4,08% (327 głosów)
- ROSSA Mirela Anna: pozycja 2 : 3,12% (250 głosów)
- PIĘTA Wojciech: pozycja 3 : 0,96% (77 głosów)
- ZIENKIEWICZ-KOŁPOWSKA Iwona Magdalena: pozycja 4 : 0,29% (23 głosów)
- KOPER Adam Andrzej: pozycja 5 : 0,64% (51 głosów)
- CIEĆWIERZ Marta: pozycja 6 : 1,01% (81 głosów)
- RYBOK Piotr Robert: pozycja 7 : 1,52% (122 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- SOKOŁOWSKI Leszek: pozycja 1 : 2,66% (213 głosów)
- ZMYŚLONY Katarzyna Anna: pozycja 2 : 1,51% (121 głosów)
- GRUSZCZYŃSKI Jerzy Andrzej: pozycja 3 : 0,39% (31 głosów)
- GREWLING Joanna: pozycja 4 : 0,4% (32 głosów)
- DRAGUN Mariusz Stanisław: pozycja 5 : 0,06% (5 głosów)
- TOMASZEWSKA Magdalena Barbara: pozycja 6 : 0,49% (39 głosów)
- POLSKI Adrian Waldemar: pozycja 7 : 0,2% (16 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SOBOLEWSKI Jerzy: pozycja 1 : 13,41% (1 075 głosów)
- IGNATOWICZ Grzegorz Marcin: pozycja 2 : 10,63% (852 głosów)
- WRZASK Iga Agnieszka: pozycja 3 : 3,47% (278 głosów)
- GEWERT Katarzyna: pozycja 4 : 2,91% (233 głosów)
- SZENWALD Sławomir Jan: pozycja 5 : 1,56% (125 głosów)
- MOLSKI Dariusz Jerzy: pozycja 6 : 1,36% (109 głosów)
- SUROWIEC-SIKORA Milena Marta: pozycja 7 : 4,55% (365 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWOJE MIASTO GORZÓW:
- WITKOWSKI Grzegorz Andrzej: pozycja 1 : 1,09% (87 głosów)
- KLEPACZEWSKA-WOJTAS Beata: pozycja 2 : 0,85% (68 głosów)
- POPŁAWSKI Bartosz Marek: pozycja 3 : 0,11% (9 głosów)
- BŁAŻUK Kamil: pozycja 4 : 0,32% (26 głosów)
- RYBSKA Kamila Helena: pozycja 5 : 0,44% (35 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA WÓJCICKIEGO:
- ŻOŁYŃSKI Cezary Jan: pozycja 1 : 5,51% (442 głosów)
- MANIKOWSKI Tomasz Bronisław: pozycja 2 : 1,93% (155 głosów)
- SERPINA Oskar: pozycja 3 : 4,18% (335 głosów)
- RYŃSKI Aleksander: pozycja 4 : 0,59% (47 głosów)
- ZIOMEK-MAJEWSKA Sandra Joanna: pozycja 5 : 0,51% (41 głosów)
- KOZŁOWSKA Katarzyna: pozycja 6 : 1% (80 głosów)
- BEDNARCZYK Agnieszka: pozycja 7 : 2,07% (166 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA GORZOWA:
- GASZA Ireneusz Tomasz: pozycja 1 : 4,44% (356 głosów)
- MONACH Antoni: pozycja 2 : 0,32% (26 głosów)
- JARMOŁOWICZ Małgorzata Anna: pozycja 3 : 0,61% (49 głosów)
- PIWKOWSKA Iwona Ewa: pozycja 4 : 0,62% (50 głosów)
- SZUŁCIK Dariusz Stanisław: pozycja 5 : 0,27% (22 głosów)
- MATUSZCZAK Krzysztof Józef: pozycja 6 : 0,09% (7 głosów)
- ŁUPIŃSKA Monika Magdalena: pozycja 7 : 0,79% (63 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PIEŃKOWSKI Sebastian: pozycja 1 : 14,76% (1 168 głosów)
- SKŁADZIEŃ Jolanta: pozycja 2 : 2,01% (159 głosów)
- PŁAWSKA Izabela: pozycja 3 : 0,99% (78 głosów)
- WIŚNIEWSKI Arkadiusz: pozycja 4 : 1,15% (91 głosów)
- TOMCZAK Agata Joanna: pozycja 5 : 0,56% (44 głosów)
- MACIEJEWSKI Zbigniew Krzysztof: pozycja 6 : 0,45% (36 głosów)
- DUSZKA-SONDEJ Aleksandra: pozycja 7 : 1,53% (121 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GIERKOWSKI Dawid: pozycja 1 : 1,4% (111 głosów)
- BEDA Marcin Wacław: pozycja 2 : 0,75% (59 głosów)
- MAJEWSKI Mieczysław Marcin: pozycja 3 : 0,73% (58 głosów)
- DĘBICKA-NOWAKOWICZ Magdalena: pozycja 4 : 0,76% (60 głosów)
- SŁUGOCKA Agnieszka: pozycja 5 : 0,83% (66 głosów)
- KOCHANOWSKA Paulina: pozycja 6 : 0,48% (38 głosów)
- RODZIEWICZ Jarosław Paweł: pozycja 7 : 0,24% (19 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- BACHALSKI Dariusz Jacek: pozycja 1 : 3,48% (275 głosów)
- FREDYK Mariusz Tadeusz: pozycja 2 : 0,77% (61 głosów)
- PAWLUK-KUŹMIŃSKA Marta: pozycja 3 : 0,63% (50 głosów)
- WACHOWICZ Marta: pozycja 4 : 0,66% (52 głosów)
- JAKUBOWSKI Sebastian: pozycja 5 : 0,23% (18 głosów)
- ŁASTOWSKA Danuta: pozycja 6 : 0,21% (17 głosów)
- ZIENKIEWICZ Małgorzata: pozycja 7 : 0,43% (34 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WILCZEWSKI Piotr Krzysztof: pozycja 1 : 18,01% (1 425 głosów)
- KRUPA Marta Karolina: pozycja 2 : 10,72% (848 głosów)
- ANDRUSZCZAK Artur: pozycja 3 : 4,66% (369 głosów)
- DERECH-KRZYCKI Jakub Alfred: pozycja 4 : 6,33% (501 głosów)
- MACIEJEWICZ Anna: pozycja 5 : 2,01% (159 głosów)
- DEJNOWICZ Artur Paweł: pozycja 6 : 1,49% (118 głosów)
- ANDRZEJEWSKA Alicja: pozycja 7 : 2,4% (190 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWOJE MIASTO GORZÓW:
- ŁOPATOWSKI Krzysztof: pozycja 1 : 1,69% (134 głosów)
- PADEWSKA Małgorzata: pozycja 2 : 0,38% (30 głosów)
- WOŹNIAK-NOCOŃ Karolina: pozycja 3 : 0,32% (25 głosów)
- OZIMEK Julia: pozycja 4 : 0,42% (33 głosów)
- ANACKI Robert Dariusz: pozycja 5 : 0,2% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA WÓJCICKIEGO:
- SZUPILUK Maria Magdalena: pozycja 1 : 4,25% (336 głosów)
- GRANAT Przemysław Andrzej: pozycja 2 : 1,55% (123 głosów)
- GUMOWSKI Jacek Mirosław: pozycja 3 : 1,68% (133 głosów)
- JACH Sebastian Paweł: pozycja 4 : 1,06% (84 głosów)
- KANIEWSKA Anna Katarzyna: pozycja 5 : 0,97% (77 głosów)
- SZYMCZAK Katarzyna: pozycja 6 : 1,73% (137 głosów)
- SOŁTYS Robert Adam: pozycja 7 : 2,07% (164 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA GORZOWA:
- ŁUPIŃSKI Łukasz: pozycja 1 : 2,09% (165 głosów)
- LEWANDOWSKI Stanisław Bożydar: pozycja 2 : 0,8% (63 głosów)
- KORBANEK Małgorzata: pozycja 3 : 0,72% (57 głosów)
- KOZŁOWSKA-MICHALSKA Agnieszka: pozycja 4 : 0,3% (24 głosów)
- LECIEJEWSKI Paweł: pozycja 5 : 0,53% (42 głosów)
- DŁUGOSZ Karolina Anna: pozycja 6 : 0,4% (32 głosów)
- PYTŁOSZ Wioletta Katarzyna: pozycja 7 : 0,16% (13 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
2 tura wyborów samorządowych - na czym polega?
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Wójt, burmistrz i prezydent pełnią rolę jednoosobowego organu wykonawczego gminy i mają określone zadania, a są to między innymi:
- opracowywanie programów rozwoju,
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- wykonywanie budżetu.
Ponadto są reprezentantami gminy i odpowiadają za kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Ile trwa kadencja wójta, burmistrza i prezydenta?
Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?