Zuzanna Kit podwójnie złota

Zuzanna Kit z trenerem Dominikiem Grudzińskim
Zuzanna Kit z trenerem Dominikiem Grudzińskim KKS Kalisz
Zuzanna Kit z KKS-u Kalisz została mistrzynią Polski juniorek w pływaniu na dystansie 100 m żabką. To jej drugi złoty medal zdobyty podczas mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zuzanna Kit wygrała poranne eliminacje i znów była faworytką finału. Trema jej nie zjadła i zdecydowanie zwyciężyła. Po 50 m miała zdecydowaną przewagę nad rywalkami i zdobyła złoto z czasem 1:12,15. Kolejne miejsca zajęły: Angelika Wikieł z Ostrołęki (1:12.88) i Justyna Kasperuk z Warszawy (1:12.96).

- Zuzia zaczęła bardzo mocno, drugą połową wytrzymała i wygrała z duża przewagą nad rywalkami. Taką mieliśmy taktykę i udało się wykonać plan w 100 procentach, czyli zdobyć dwa złote medale - podsumowuje trener Dominik Grudziński.

Wcześniej Zuzanna zdobyła złoty medal na dystansie 50 m. Dodajmy, że koleżance klubowej kibicował Bartosz Piszczorowicz, który specjalnie w tym celu przyjechał do Ostrowca z trenerem kadry z obozu reprezentacji w Dębicy. Kilka dni wcześniej kaliszanin zdobył złoto i srebro mistrzostw Polski.