Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Eskan Darwich kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta Kalisza

Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki
Eskan Darwich kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta Kalisza
Eskan Darwich kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta Kalisza Bartłomiej Hypki
Eskan Darwich, rady Miasta Kalisza i szef kaliskiego koła Polski 2050, kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta Kalisza. Jego start został oficjalnie ogłoszony podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w obecności członków ugrupowań Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Kalisz dla niego jest pasją

Kandydata przedstawiła posłanka Polski 2050 Barbara Oliwiecka.

- Jest to człowiek, który ze swojej pracy społecznej uczynił swoją pasję. Specjalista do spraw stosunków międzynarodowych, ale też doskonały menadżer, który zna się na biznesie oraz na finansach publicznych, a także na zarządzaniu - mówiła parlamentarzystka. - Kalisz dla niego jest pasją, będzie zawsze dla niego pracował.

Głos zabrał również wicemarszałek Krzysztof Grabowski. Zaznaczył, że Eskana Darwicha popiera także Polskie Stronnictwo Ludowe, które razem z ugrupowaniem Szymona Hołowni wystawi także wspólne listy do Rady Miasta Kalisza.

- Widzę jeszcze wiele potrzeb, jeśli chodzi o Kalisz i o rozwój tego miasta. Jestem przekonany, że pan Eskan Darwich jako wspólny kandydat Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie realizował takie plany i takie swoje wizje, które będą pozwalały zmieniać miasto na lepsze - mówił wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

"Zawsze z Wami, nie tylko przed wyborami!"

Eskan Darwich powiedział, że z zaszczytem i honorem będzie ubiegał się o fotel prezydenta miasta. Na wstępie przypomniał, że przybył do Polski 30 lat temu na studia. W Kaliszu poznał swoją żonę i założył rodzinę.

- Drodzy kaliszanie, 10 lat temu zabiegałem o państwa zaufanie w wyborach samorządowych i zostałem nim. Przez ten czas jako radny zapoznałem się z waszymi propozycjami, problemami naszego miasta. Każdy sukces w postaci realizacji tych projektów czy w rozwiązaniu problemów przynosi mi ogromną radość i satysfakcję, że mogę komuś pomóc - podkreślił Eskan Darwich. - Chciałbym razem z wami kontynuować moją misję na rzecz rozwoju naszego miasta w duchu hasła "Kalisz. Dopisz swoją historię", bo ono zawsze było mi bliskie. A idę do tych wyborów razem ze swoim zespołem pod hasłem: "Zawsze z Wami, nie tylko przed wyborami!".

Program kandydata Polski 2050 oraz lista kandydatów do rady mają zostać przedstawione wkrótce.

Kontrkandydaci

O fotel prezydenta miasta będą ubiegać się także obecny włodarz Krystian Kinastowski, prof. Piotr Łuszczykiewicz popierany przez Koalicję Obywatelską oraz kandydat Stowarzyszenia #Aktywni Mikołaj Marucha. O tych kandydatach wiemy dziś.

Zobacz także:

Studniówka IV LO w Kaliszu. Tak bawili się maturzyści w osta...

Studniówka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu. ZDJĘCIA

Ostatki w Mycielinie. To było kolorowe i wesołe „chodzenie z...

Koncert noworoczny orkiestry dętej OSP w Kościelnej Wsi.

Koncert noworoczny orkiestry dętej OSP w Kościelnej Wsi

Kaliszanka w finale The Voice Senior. ZDJĘCIA


Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto