Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kalisz: Szpital dostanie kontrakt z NFZ na poradnię audiologiczną?

AND
Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Perzyny w Kaliszu.
Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Perzyny w Kaliszu. Andrzej Kurzyński ©
Jest szansa, że nieczynna od początku roku poradnia audiologiczna w kaliskim szpitalu ponownie zostanie uruchomiona. Narodowy Fundusz Zdrowia najprawdopodobniej jutro ogłosi ponowny konkurs ofert.

Pracownia audiologiczna w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu jako jedyna w regionie posiada wysokiej klasy sprzęt do badania słuchu noworodków podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Szpital nie otrzymał jednak kontraktu, a aparatura warta kilkadziesiąt tysięcy złotych stoi bezużyteczna. Mali pacjenci na specjalistyczne badania są kierowani do... Poznania.

- Wszystkie oferty złożone w konkursie ogłoszonym przez Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ na realizację świadczeń w zakresie poradni audiologicznej były oceniane według tych samych kryteriów – zgodnych z obowiązującymi przepisami Fakt posiadania sprzętu zakupionego przez różnego rodzaju fundacje, organizacje, instytucje nie stanowi w procesie oceniania ofert kryterium dodatkowo punktowanego - tłumaczy nam Marta Banaszak, rzecznik prasowy poznańskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.- Oferta złożona przez placówkę w Kaliszu nie uzyskała w końcowym rankingu ofert wystarczającej liczby punktów i nie została wyłoniona do realizacji wspomnianych świadczeń w ramach umowy z NFZ.

Prawdopodobnie jutro NFZ w Poznaniu ogłosi kolejne postępowania konkursowe z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, które obejmują również zakres poradni audiologicznej na terenie Kalisza.

- Placówka, spełniając wspomniane wymogi, będzie więc miała możliwość ponownego złożenia oferty - dodaje Banaszak.

Jak zapewnił nas Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu, lecznica z pewnością złoży swoją ofertę.

Na temat przyszłości pracowni audiologii w kaliskim szpitalu z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia rozmawiał także Jan Mosiński, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

- Podczas rozmowy okazało się, że podczas rozpatrywania ofert w ramach drugiego etapu, NFZ brał pod uwagę kontynuację usługi medycznej w przedmiotowym zakresie. Ze względu na to, że szpital w Kaliszu nie spełniał wymogów formalnych - pełnienie 12–godzinnego dyżuru - oferta szpitala nie była rozpatrywana, ponieważ szpital oferował 4 godzinne dyżury. Jest jednak szansa na to, że poradnia audiologiczna badająca słuch u noworodków za pomocą otrzymanego sprzętu z WOŚP otrzyma kontrakt na świadczenie usługi medycznej - tłumaczy radny.

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto