MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kalisz: Zestawy medyczne trafiły do strażaków ochotników z południowej Wielkopolski. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
Strażacy ochotnicy odebrali w WORD w Kaliszu plecaki PSP R1
Strażacy ochotnicy odebrali w WORD w Kaliszu plecaki PSP R1 Andrzej Kurzyński
Trzynaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z południowej Wielkopolski otrzymało zestawy medyczne PSP R1, zakupione przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu. To niezbędne wyposażenie przy pierwszej pomocy niesionej przez ratowników. Sprzęt przekazał druhom Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu od wielu lat wspiera Ochotnicze Straże Pożarne. Do jednostek działających głównie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, systematycznie przekazywany jest sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa. Nie inaczej było i tym razem. W sobotę, 2 marca na ręce strażaków ochotników trafiły specjalistyczne plecaki medyczne. Ich zakup kosztował 47 tysięcy złotych.

- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu od lat wspiera Ochotnicze Straże Pożarne, przeznaczając na ten cel konkretne środki. Dzisiaj trzynaście jednostek OSP z południowej Wielkopolski otrzymało zestawy medyczne. Są to plecaki PSP R1, wyposażone w sprzęt niezbędny do udzielania pierwszej pomocy. Każde doposażenie strażaków ochotników jest bardzo ważne. Wszystko po to, aby nie tylko mogli nieść pomoc, ale żeby byli wyposażeni w odpowiedni sprzęt - powiedział Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Sprzęt trafił do jednostek z powiatów: jarocińskiego, pleszewskiego, krotoszyńskiego, kaliskiego, ostrowskiego i ostrzeszowskiego.

- Jednostki wskazują nam na kolejne potrzeby i już dokonaliśmy dalszych zakupów. W najbliższym czasie przekażemy zestawy służące do usuwania szyb samochodowych oraz urządzenia do komunikacji Dla nas to bardzo ważne działania. WORD w Kaliszu w ramach Wojewódzkiego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rocznie przekazuje około 200 tysięcy złotych na zakup niezbędnego wyposażenia nie tylko straży pożarnych, ale także policji - dodaje Krzysztof Niedźwiedzki, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu.

ZOBACZ TAKŻE:

Powiat Kaliski. Podziękowania dla sołtysów za pracę na rzecz...

Zwiedzanie kaliskiego ratusza. Takich tłumów się nie spodziewano

Zwiedzanie kaliskiego ratusza. Takich tłumów się nie spodzie...


Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto