Kaliszanie sięgali po mistrzostwo Polski mastersów w pływaniu. ZDJĘCIA

AND
Team Masters Barracuda Kalisz
Doskonale spisali się zawodnicy kaliskiego Team Masters Barracuda podczas Letnich Otwartych Mistrzostw Polski w pływaniu. Podczas zawodów, które w miniony weekend odbyły się w Gliwicach kaliszanie zdobyli aż 20 medali!

W zawodach brało udział blisko 400 zawodników 73 klubów, a wśród nich  ośmioro kaliskich pływaków, którzy dzielnie walczyli o mistrzowskie tytuły. Łącznie zgłoszono 1804 starty indywidualne oraz 74 sztafety. Mimo wielkiej konkurencji kaliszanie wywalczyli bardzo wysokie miejsca, w tytułami mistrza Polski włącznie!

Na mistrzostwach został podsumowany rok 2018. Wyróżnienia za ubiegłoroczne osiągnięcia otrzymali Małgorzata Rembowska-Świeboda oraz Wojciech Gałczyński. To oni w 2018 roku zebrali najwięcej punktów Fina i w ogólnej klasyfikacji sięgnęli podium. W kat. 50-54 Małgorzata Rembowska-Świeboda zajęła trzecie miejsce, natomiast Wojciech Gałczyński w kat. 30-34 l. zajął drugie miejsce.

Małgorzata Rembowska-Świeboda udowodniła, że należy do najlepszych pływaków w swojej kategorii. Tym razem tytuł mistrza w swojej kategorii wiekowej wywalczyła na dystansie 100m stylem grzbietowym. Ponadto zajęła dwa drugie miejsca na 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem dowolnym i trzecie miejsce na 100m stylem dowolnym.

Po dwa tytuły mistrzowskie sięgnęła Justyna Dominiak, która nie miała sobie równych na dystansach 100m stylem klasycznym oraz 1500m stylem dowolnym. Kaliszanka była też druga na 200m stylem klasycznym oraz trzecia na dystansie 200m stylem dowolnym. Warto dodać, że Justyna zaraz po mistrzostwach Polski w pływaniu pojechała wystartować w triathlonie. I tam również pokazała na co ją stać. Pierwsze miejsce wśród wszystkich kobiet z czasem 1:27:00.

Podczas zawodów w Gliwicach cztery razy na podium stawała Magdalena Kolera. Trzy razy sięgała po srebro w jej ulubionym stylu grzbietowym na dystansach 50, 100 i 200m, a także jeden raz po brąz w konkurencji 50m stylem dowolnym.

Karolina Radomska pływała stylem dowolnym i wywalczyła drugie miejsce na dystansie 50m oraz trzecie miejsce na dystansie 100m. Była też czwarta na 200 i 400m.

Dwa srebrne krążki do kolekcji dorzuciła Katarzyna Figiel, która startowała na dystansach 100 i 200m stylem klasycznym. Ponadto była czwarta na 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym oraz szósta na 100m stylem dowolnym.

Patrycja Rupa, najmłodsza reprezentantka kaliskiego klubu, zdobyła srebro na 200m stylem grzbietowym oraz brąz na 100m stylem grzbietowym. Była też piąta na 50m stylem grzbietowym oraz siódma miejsce na 50m stylem dowolnym.

Anna Gałczyńska startowała na 50 i 100m stylem grzbietowym oraz 50 i 100m stylem klasycznym zajmując odpowiednio 5.,5.,5. i 7.miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Arkadiusz Figiel startował w konkurencjach 50, 200 i 400m stylem dowolnym, 200m stylem zmiennym, 50m stylem grzbietowym, a także 100 i 200m stylem klasycznym. Zajął odpowiednio 14.,7.,10.,5.,5.,8. i 7. miejsce.

Poza startami indywidualnymi reprezentantki kaliskiej Barracudy wywalczyły srebro i brąz w sztafetach 4x50m stylem dowolnym w kat. 120-159l. (Justyna Dominiak, Karolina Radomska, Magdalena Kolera, Małgorzata Rembowska-Świeboda) oraz 4x50m stylem zmiennym w kat. 160-199l. (Anna Gałczyńska grzbiet, Justyna Dominiak klasyczny, Małgorzata Rembowska-Świeboda motyl, Karolina Radomska dowolny).

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]