Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kinastowski przedstawia kolejny punkt swojego programu. Dotyczy on bezpieczeństwa Kalisza

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Bezpieczeństwo miasta i jego mieszkańców – to piąty z dziesięciu filarów programu Krystiana Kinastowskiego – kandydata Koalicji Kaliskiej na urząd prezydenta Kalisza. Prezydent planuje zadbać m.in. o bezpieczeństwo powodziowe i wydać specjalny poradnik, w którym mieszkańcy będą poinstruowani jak zachować się w czasie zagrożenia.

Kinastowski przedstawia kolejny punkt swojego programu

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 27 lutego na Głównym Rynku Krystian Kinastowski mówił o tym, że mijająca kadencja była wyzwaniem również pod względem bezpieczeństwa. Władze musiały borykać się z pandemią, czy kryzysem związanym z wojną w Ukrainie.

- Te dwa duże wydarzenia miały duży wpływ jak my mieszkańcy Polski, czy Kalisza postrzegamy bezpieczeństwo, jakie mamy oczekiwania w stosunku do samorządu, do Państwa i do służb, które to bezpieczeństwo powinny nam zapewnić. Uważam, że kolejna kadencja minie pod znakiem zapewnienia szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Uważam, że dobrze by było, żeby Miastem zarządzała osoba, która przez te dwa kryzysy wspólnie z urzędnikami, służbami, sztabami kryzysowymi i mieszkańcami przeprowadziła mieszkańców – mówił Krystian Kinastowski.

Czytaj także:

Jak podkreślał prezydent ważne jest dbanie o bezpieczeństwo powodziowe.

- Na bieżąco badamy stan techniczny wałów przeciwpowodziowych i staramy się je naprawiać, jak choćby w parku, gdzie długi odcinek, bo ok. 5 km, tych wałów został wyremontowany w tej kadencji. Kolejne remonty przed nami. Będziemy wzmacniać również nabrzeża po drugiej stronie tego wału przy Przystani Żeglarskiej – podkreśla Kinastowski.

Powstanie poradnik bezpieczeństwa publicznego

Wkrótce powstanie poradnik nt. bezpieczeństwa publicznego i osobistego, który bezpłatnie trafi do każdego domu i mieszkania w Kaliszu. Będzie on dotyczył takich kwestii jak powodzie, wichury, czy upały, ale także smog, pożary, niewybuchy czy choroby pandemiczne. Samorząd z administracją rządową i wojskiem konsultuje zapisy nowej ustawy o Obronie Cywilnej.

Zobacz także:

Pary z Kalisza w plebiscycie dla zakochanych. Mogą zgarnąć c...

Protest rolników w Marchwaczu. Sznur traktorów przejechał DK...

Morsowanie po góralsku w Starym Kiączynie. Była wspólna kąpi...


Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto