KKS Kalisz w finale baraży o awans do I ligi!

KKS Kalisz - Polonia Bytom 1:0
KKS Kalisz - Polonia Bytom 1:0 Mariusz Kurzajczyk
W półfinale baraży, których stawką jest awans do I ligi, KKS Kalisz podejmował Polonię Bytom. W sezonie zasadniczym w meczach tych drużyn dwa razy był remis, ale w tym najważniejszym górą byli kaliszanie którzy zwyciężyli 1:0! Gola zdobył Hubert Sobol.

Zwycięska bramka dla KKS-u Kalisz padła w 76 minucie, ale wcześniej nie brakowało okazji na jej zdobycie. Najlepszą okazję kaliszanie mieli już w 9 minucie. Nestor Gordillo przechwycił piłkę od obrońców, wyłożył ją Hubertowi Sobolowi, a ten z 6 metrów trafił w... poprzeczkę.

Goście też szukali swojej szansy. W 30 minucie piłka bita z rzutu rożnego odbiła się od poprzeczki kaliskiej bramki, tyle że od jej górnej części. Chwilę potem akcję gości zakończył strzałem z bliska Kamil Wojtyra, ale na szczęście jakimś cudem nie trafił w bramkę! W rewanżu z dystansu huknął Mateusz Gawlik, ale tuż przy słupku. Gola mógł zdobyć Michał Bednarski, któremu dokładnie podał Wiktor Smoliński, ale bramkarz gości zdołał wypiąstkować piłkę.

Po przerwie poloniści ruszyli do ataku, kilka razy strzelali, ale zawsze niecelnie. Potem lepiej spisywali się kaliszanie , którzy nawet mogli strzelić bramkę. Po rzucie wolnym Adrian Cierpka chyba niepotrzebnie uprzedził Sobola, bo trafił głową nieczysto i piłka poszybowała wzdłuż bramki gości. Potem goście mieli okazję bramkową, ale świetnie interweniował Maciej Krakowiak.

Wreszcie w 76 minucie Bartosz Kieliba ruszył do przodu, idealnie zagrał piłkę z prawej strony boiska, a pięknie i - co ważne - celnie główkował Sobol! 1:0! Do końca potyczki wynik się nie zmienił, a warto wspomnieć o Filipie Szewczyku, który niczym Włodzimierz Smolarek podczas mundialu w Hiszpanii w meczu ze Związkiem Sowieckim, długo i skutecznie blokował piłkę w narożniku boiska, zyskując cenne sekundy.

Mecz, jak na niezbyt wygodną dla fanów porę (godz. 16), obejrzało sporo kibiców i jest nadzieja, że na sobotnim finale zjawi się ich jeszcze więcej.

KKS Kalisz - Polonia Bytom 1:0 (0:0)
1:0 Hubert Sobol 76.
KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak - 23. Maciej Białczyk (87, 71. Kamil Koczy), 42. Wiktor Smoliński, 35. Bartosz Kieliba, 3. Mateusz Gawlik, 5. Jakub Staszak - 11. Michał Bednarski (46, 19. Filip Szewczyk), 6. Adrian Cierpka, 24. Mateusz Wysokiński, 10. Néstor Gordillo (77, 16. Bartłomiej Putno) - 9. Hubert Sobol (87, 8. Oskar Kalenik).
Polonia: 1. Karol Szymkowiak - 22. Michał Bedronka (84, 10. Filip Żagiel), 14. Jakub Pochcioł, 29. Adrian Piekarski, 25. Dominik Konieczny, 5. Patryk Romanowski - 11. Konrad Andrzejczak, 18. Tomasz Gajda, 6. Daniel Ściślak (87, 19. Dawid Wolny), 7. Lucjan Zieliński - 9. Kamil Wojtyra.
Żółte kartki: Szewczyk - Zieliński, Gajda, Wojtyra, Romanowski.