Marta Walczykiewicz zdobyła 60 medal mistrzostw Polski w kajakarstwie!

Marta Walczykiewicz z 60. medalem mistrzostw Polski
Marta Walczykiewicz z 60. medalem mistrzostw Polski Daria Walczykiewicz
Na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy zostały rozegrane 87. Mistrzostwa Polski seniorów w sprincie kajakowym. Po raz 18. w krajowym czempionacie rywalizowała kaliszanka Marta Walczykiewicz, która tradycyjnie spisała się na medal!

W Bydgoszczy Marta Walczykiewicz wystartowała na swoim koronnym przez lata dystansie K1 200 metrów oraz - do czego nas przyzwyczaja od dwóch lat - w maratońskim wyścigu K1 5000 m. W sprincie z czasem 43,19 sekundy przypłynęła na trzeciej pozycji, zdobywając brązowy medal. Kilka godzin później wygrała rywalizacje na dystansie 5 km (26:04,83), tym samym zdobywając 33. złoty medal i 60 krążek Mistrzostw Polski!

Co ciekawe, kaliska sprinterka na dystansie 5 km jest niepokonana od 2022 roku, a 3 tygodnie temu (18.05.) wygrała długodystansowe MP pierwszy raz w karierze płynąc... 10 km. Dodajmy, że w sobotę w finale konkurencji K1 1000 metrów Marta przypłynęła na czwartej pozycji.

Warto przypomnieć drogę Marty Walczykiewicz do tak okazałej zdobyczy. Pierwszy medal mistrzostw Polski zdobyła 18 lat temu właśnie w Bydgoszczy i podobnie jak w tym roku był to brąz w konkurencji K1 200 metrów.

Bilans medalowy Marty Walczykiewicz na Mistrzostwach Polski w kajakarstwie wygląda tak: