KKS Kalisz zremisował z pierwszoligowym Chrobrym i przegrał z niżej notowaną Unią. ZDJĘCIA

KKS Kalisz zremisował 1:1 z Chrobrym Głogów
KKS Kalisz zremisował 1:1 z Chrobrym Głogów Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz rozegrał w sobotę, 12 lutego 2022 roku dwa mecze sparingowe na Majkowskim Wembley. W pierwszym zremisował 1:1 z Chrobrym Głogów, a w drugim uległ czwartoligowej Unii Solec Kujawski aż 0:5!

Dwa sparingi KKS Kalisz

W meczu z pierwszoligowym Chrobrym Głogów KKS Kalisz zagrał na miarę swoich możliwości i ambicji. Już w 8 minucie, po akcji lewą stroną i wrzutce w pole karne, gola dla gospodarzy zdobył Piotr Giel.

Goście groźnie atakowali, mogli wyrównać, ale ta sztuka udała im się dopiero w 90 minucie, kiedy do kaliskie bramki trafił Hubert Turski.

Zaraz po zakończeniu tej potyczki, rozpoczął się mecz sparingowy z Unią Solec Kujawski. Trener Bogdan Zając dał pograć przede wszystkim młodzieży z Akademii KKS. Efekt: porażka 0:5.

KKS Kalisz Chrobry Głogów 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Piotr Giel 8, 1:1 Hubert Turski 90.
KKS: Mateusz Górski - Nikodem Zawistowski, Bartosz Gęsior, Mateusz Gawlik (C), Mateusz Mączyński - Adrian Łuszkiewicz - Bartłomiej Putno, Michał Borecki, Mateusz Wysokiński, Daniel Kamiński - Piotr Giel. II połowa: Maciej Krakowiak - zawodnik testowany, Bartosz Gęsior (70. min Przemysław Stolc), Mateusz Gawlik (70. min Filip Kendzia), Mateusz Mączyński (70. min Jakub Staszak) - Andrzej Kaszuba - Bartłomiej Putno (75. min Adam Zadka), Michał Borecki (75. min Kamil Koczy), Mateusz Wysokiński (75. min Wiktor Walczak), Daniel Kamiński (75. min Maurycy Przybył) - Piotr Giel (60. min Mateusz Majewski).

KKS Kalisz - Unia Solec Kujawski 0:5 (0:2)

0:1 Sebastian Pacek 12, 0:2 Oliwer Moranowski k, 0:3 Masato Hayashi 62, 0:4 Szymon Babiarz 71, 0:5 Krzysztof Szal 80.
KKS: Michał Stefaniak (BR) - Przemysław Stolc, Bartosz Waleńcik, Filip Kendzia, Jakub Staszak - Jakub Zachara - Adam Zadka, Kamil Koczy, Wiktor Walczak, Maurycy Przybył - Mateusz Majewski. II połowa: Mateusz Baran - Adam Stein, Szymon Cieślak, Kamil Ziółkowski, Mikołaj Wyborny - Jakub Zachara (60. min Wiktor Staszak) - Dawid Głowacki, Krzysztof Idźczak, Wiktor Walczak (60. min Jakub Kieliba), Franciszek Leśniewski - Michał Ozdowski.