Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malowane tkaniny i portrety znanych osób. Zobacz nowe wystawy w CKiS w Kaliszu ZDJĘCIA

Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki
Malowane tkaniny i portrety znanych osób. Zobacz nowe wystawy w CKiS w Kaliszu
Malowane tkaniny i portrety znanych osób. Zobacz nowe wystawy w CKiS w Kaliszu Bartłomiej Hypki
Niepospolite portrety Józefa Glempa, Jerzego Urbana, Donalda Tuska, czy Jacka Fedorowicza można znaleźć na wystawie fotografii Zbigniewa Furmana "Męskie rozmowy". Ekspozycję można obejrzeć w CKiS do 25 lipca. A już w środę, 7 lipca, odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa na tkaninie Anny Musiałowicz oraz Beaty Chajnowskiej.

Zbigniew Furman pracę fotoreportera zaczynał "Życiu Warszawy" na początku lat siedemdziesiątych XX w. W latach 1979-81 pracował w tygodniku "Razem". W stanie wojennym prowadził zakład fotograficzny a następnie studio fotografii reklamowej. Współpracował od pierwszego numeru z "Życiem", z którego przeszedł do tygodnika "Wprost", gdzie przez 11 lat kierował działem fotografii. Od 2008 pracował przez 7 lat w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jego pasją jest fotografia socjologiczna oraz portretowa, głównie atelierowa. Laureat wielu konkursów fotograficznych, autor 20 wystaw indywidualnych i współautor wielu wystaw zbiorowych. Juror w najbardziej znaczących konkursach fotograficznych. Od wielu lat członek Związku Polskich Artystów Fotografików Członek stowarzyszenia ZAiKS.

- Łatwiej jest uzyskać poklask, jeśli fotografuje się ludzi znanych. Tu są bardzo różne postaci. Są rzemieślnicy, ogrodnik, kilku fotografów, ale jest również były premier czy były prymas Polski. Wszystkie te osoby fotografuję tak, jak je widzę, nie tak, jakimi są - mówił Zbigniew Furman podczas wernisażu. - Nikt nie jest w stanie zmusić mnie bym kogoś sfotografował. Ja wybieram i ja za to ponoszę odpowiedzialność. Oczywiście, że są pośród tych ludzi na zdjęciach tacy, których bardzo lubię, tacy, do których mam średni stosunek, ale również i tacy, których bardzo nie lubię. Natomiast kiedyś sam ze sobą się umówiłem, że nie będę się fotograficznie znęcał nad ludźmi. Niechętnie jestem złośliwy - podkreślił fotografik.

Ekspozycję w Galerii w Hallu będzie można oglądać do 25 lipca.

Malowidła na tkaninie

"Anushka & Betushka" to projekt dwóch niespokojnych duchów - Anny Musiałowicz i Beaty Chajnowskiej - które spotykając się w połowie drogi, razem przekuwają wizje w działanie, a konkretniej: w obrazy malowane na ubraniach.

- W czasach, gdy dbanie o środowisko staje się koniecznością, a nie wyborem, staramy się to, co innym stało się niepotrzebne, wykorzystać ponownie. A że lubimy bawić się modą, nadajemy nowe życie odzieży. Każda praca jest jedyna w swoim rodzaju. Farba do ubrań i pędzel to nasze narzędzia pracy. Inspiracje napotykamy na każdym kroku. Jeśli szukacie czegoś wyjątkowego, my Wam to namalujemy - tłumaczą artystki.

Wernisaż odbędzie się 7 lipca o godz. 18. Ekspozycję można oglądać do 1 sierpnia.

Zobacz także:

Estrady Folkloru. Pierwsze tegoroczne spotkanie z kulturą ludową odbyło się w Skrzebowej i Moszczance

Estrady Folkloru. Pierwsze tegoroczne spotkanie z kulturą lu...

Wieża Ciśnień w Kaliszu. Nowa wystawa "Wyjście z czasu"

Wieża Ciśnień w Kaliszu. Nowa wystawa "Wyjście z czasu" ZDJĘCIA


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto