Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Mistrzowski Start Kalisz ZDJĘCIE

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. KSN Start Kalisz
Zawodniczki Klubu Sportowego Niepełnosprawnych Start Kalisz znakomicie spisały się podczas rozgrywanych na Pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w pływaniu osób niepełnosprawnych. Na starcie pojawiła się cała krajowa czołówka, a kaliskie młode pływaczki swoje medalowe występy mogą uznać za bardzo udane.

Kaliszanki wielokrotnie kończyły starty indywidualne w czołowej trójce w grupach startowych. W klasyfikacji punktowej za trzy konkurencje, w grupie startowej S7, najlepszą juniorką młodszą została Julia Domagała, zaś Alicja Piec zajęła drugie miejsce w grupie S9.
Wśród juniorek Kinga Wychorska również w grupie S9 uplasowała się na trzecim miejscu. Alicja Piec została także uznana drugą juniorką młodszą Mistrzostw Polski wśród zawodniczek ze wszystkich grup startowych.
- Na słowa pochwały zasługują też Maja Karpisiewicz i debiutująca na imprezie tej rangi Nikola Konwińska. Obie zawodniczki były bardzo silnymi filarami naszych sztafet - podkreśla trener Maciej Siemianowski.
Sztafeta 4x100 m stylem dowolnym w składzie Kinga Wychorska, Nikola Konwińska, Maja Karpisiewicz i Alicja Piec zdobyła srebrne medale, a sztafeta 4x50 m stylem dowolnym, w której płynęły Kinga Wychorska, Nikola Konwińska, Julia Domagała i Alicja Piec, stanęła na trzecim stopniu podium.
Przygotowania i udział w zawodach możliwe były dzięki funduszom pozyskanym z Ministerstwa Sportu za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Urzędu Miasta Kalisza i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. A w tym tygodniu kaliska ekipa udaje się do Wrocławia, gdzie rozegrane zostaną pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Polski.
Zarząd KSN Start Kalisz oraz szkoleniowcy zachęcają rodziców dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności ruchowej i narządu wzroku do wzięcia udziału w zajęciach na pływalni przy ulicy Łódzkiej 19. Może wasze dziecko już wkrótce dołączy do grona pływackich medalistów.

50 m stylem klasycznym 1:07.35 V miejsce w grupie SB9

Sztafeta 4x100 m stylem dowolnym Kinga Wychorska, Nikola Konwińska, Maja Karpisiewicz, Alicja Piec 8:06.91 II miejsce
Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym Kinga Wychorska, Nikola Konwińska, Julia Domagała, Alicja Piec 3:55.61