Prosna Kalisz przegrała z OKS Ostrów Wielkopolski

Prosna Kalisz - OKS Ostrów Wielkopolski
Prosna Kalisz - OKS Ostrów Wielkopolski Andrzej Kurzyński (c)
Prosna Kalisz nie wykorzystała atutu własnego boiska i w niedzielę przegrała z OKS Ostrów Wielkopolski 2:3. Goście bezlitośnie wykorzystali w samej końcówce spotkania błędy w defensywie podopiecznych Roberta Słomiana.

Prosna Kalisz od początku próbowała narzucić swój styl gry, który przyniósł efekt w 13 minucie. Na listę strzelców wpisał się Karol Płotek. Ale radość gospodarzy nie trwała długo. Osiem minut później ostrowianie wyrównali. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne futbolówkę do braki strzeżonej przez Łukasza Borwika posłał strzałem głową Mateusz Kolenda. Pięć minut później Prosna Kalisz znów objęła prowadzenie. Tuz przed linią pola karnego faulowany był Karol Płotek. Bramkę z rzutu wolnego zdobył Tomasz Malinowski. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Prosna mogła podwyższyć prowadzenie, ale Michał Baszczyński po indywidualnej akcji minimalnie przestrzelił.

W drugiej połowie tempo spotkania siadło, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Kiedy piłkarze Prosny myśleli, że "dowiozą" wygraną do końca, zostali skarceni. W słupek trafił Bartłomiej Jajko, ale po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Patryk Froń i wpakował piłkę do siatki. Ostrowianie zwęszyli okazję na zwycięstwo i zaczęli mocniej naciskać. Już w doliczonym czasie gry po raz drugi trafił Mateusz Kolenda.

Ostatecznie Prosna Kalisz przegrała z OKS Ostrów Wielkopolski, ale jak na razie utrzymała prowadzenie w tabeli A klasy grupy I.

Prosna Kalisz – OKS Ostrów Wlkp. 2:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Karol Płotek 13', 1:1 Mateusz Kolenda 21', 2:1 Tomasz Malinowski 26', 2:2 Patryk Froń 82', 2:3 Mateusz Kolenda 93'.

Prosna: Borwik – Sadło (80' Machlański), Garifow, Jarczewski, Śniegula, Frontczak (60' Sipka), Baszczyński (69' Piskozub), Balcerzak, Malinowski, Płotek, Jagielski.

OKS: Jankowski – Grupa, Mateusz Kolenda, Szczepaniak (60' Jajko), Piec, Krawczyk, Drzazga, Gruchała, Froń (90' Zaradny), Marcin Kolenda, Mania.