Prosna Kalisz rozgromiła Tarchalankę Tarchały 6:0

Andrzej Kurzyński
Prosna Kalisz wygrała z Tarchalanką Tarchały
Prosna Kalisz wygrała z Tarchalanką Tarchały Andrzej Kurzyński (c)
Aspirująca do awansu do ligi okręgowej Prosna Kalisz rozgromiła na własnym boisku Tarchalankę Tarchały 6:0. W niedzielnym meczu hat-tricka ustrzelił Marcin Świercz.

Prosna Kalisz nie pozostawiła rywalom żadnych złudzeń. Prosna Kalisz objęła prowadzenie już w 3 minucie. Worek z bramkami rozwiązał Marcin Świercz. 17 minut później na 2:0 podwyższył Tomasz Malinowski. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę na listę strzelców ponownie wpisał się Marcin Świercz. Przez pierwsze 45 minut goście tylko raz zagrozili bramce Prosny. Strzał Adriana Wewióra obronił Łukasz Borwik.

Po zmianie stron Prosna Kalisz nadal naciskała rywali i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 56 minucie doskonałym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Matusz Jarczewski. Piłka trafiła w wewnętrzną część poprzeczki, a następnie wpadła do siatki. W 59 minucie trzeciego gola w meczu zdobył Marcin Świercz, a w 83 minucie wynik spotkania na 6:0 dla Prosny Kalisz ustalił Michał Balcerzak.

- Nie wiedzieliśmy jak grają Tarchały, dlatego uczuliłem chłopaków, aby od samego początku grali swoje, czyli aby byli blisko przeciwnika i nie pozwolili mu grać w środku pola - powiedział Robert Słomian, trener Prosny Kalisz. - Z biegiem czasu okazało się, że aż tak nie musieliśmy się martwić o końcowy wynik. Ciesz też, że kolejny raz zagraliśmy na zero z tyłu.

Prosna Kalisz - Tarchalanka Tarchały 6:0 (3:0)

1:0 Marcin Świercz (3 min), 2:0 Tomasz Malinowski (20 min), 3:0 Marcin Świercz (41 min), 4:0 Matusz Jarczewski (56 min), 5:0 Marcin Świercz (59 min), 6:0 Michał Balcerzak (83 min)

Prosna Kalisz: Łukasz Borwik, Piotr Kliber, Maciej Sadło, Mateusz Fijałkowski, Mateusz Jarczewski, Michał Baszczyński (78' Dawid Garifow), Tomasz Malinowski (75' Paweł Gonera), Michał Balcerzak, Mariusz Rosiak, Marcin Świercz (68' Emil Spałka), Michał Frontczak.(68' Marcin Sipka)

Tarchalanka Tarchały: Michał Grobarek, Tomasz Rogaliński, Dominik Celmer, Dawid Setter, Michał Celmer, Grzegorz Gola, Adrian Pokora, Bartosz Cieluch ( Paweł Grochowicki), Bartosz Sójka, Tomasz Celmer, Adrian Wewiór.

W najbliższej kolejce Prosna Kalisz zmierzy się na wyjeździe z Iskrą Sieroszewice. Po tej wygranej oraz dzięki przegranym zespołów z Ostrowa i Brzezin, Prosna Kalisz awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.