Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przyznano tytuły Zasłużony i Przyjaciel Gminy Koźminek. ZDJĘCIA

OPRAC.:
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Tomasz Szymkowiak/ Tomasz Potemkowski
Szczególne wyróżnienia dla mieszkańców Gminy Koźminek. Podczas wyjątkowej uroczystości w Gminnym Centrum Kultury przyznano tytuły Zasłużony i Przyjaciel Gminy Koźminek dla osób, które często przez długie lata i bezinteresownie działają na rzecz lokalnej społeczności.

Uroczystość odbyła się w piątek, 9 lutego w sali Z Polichromiami, czyli największym z pomieszczeń na parterze Dworu. Wzięli w niej udział władze gminy Koźminek – burmistrz Iwona Michniewicz oraz przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Karasiński, a także radni i osoby wyróżnione tymi tytułami w poprzednich latach.

Gości powitała burmistrz Koźminka, która w ciepłych i wzruszających słowach podkreśliła rolę osób wyróżnianych tymi zaszczytnymi tytułami, ich znaczenie dla całej gminy oraz fakt, że czasami to, co robią pozostaje przez wiele lat niezauważone, nie mając właściwie wpływu na ich społeczne oddanie, zaangażowanie i aktywność, co tym bardziej zasługuje na szacunek i podziw.

Tytuł Zasłużony dla Gminy Koźminek

W tym roku tytułem Zasłużonego dla Gminy Koźminek został odznaczony Sławomir Wróbel, wieloletni sołtys Dąbrowy, radny gminy, działacz i sprawny organizator.

Sławomir Wróbel jest osobą wyraźnie wyróżniającą się w środowisku lokalnym, a jego wieloletnia wolontariacka praca w naszej Gminie, zasługuje na nadanie mu honoru - Zasłużony dla Gminy Koźminek. Dobra współpraca z Gminą Koźminek, sołtysami i radnymi, parafiami, Powiatem Kaliskim, strażami pożarnymi, prywatnymi przedsiębiorcami i ludźmi dobrej woli niewątpliwie przyczyniała się do promocji gminy. Przez wiele lat wkładał wiele wysiłku i przede wszystkim wiele zaangażowania na rzecz tworzenia jak najlepszych warunków dla rozwoju gminy Koźminek. Jest radnym gminy nieprzerwanie od 2006 roku, oraz sołtysem miejscowości Dąbrowa od 2002r. Jest to osoba ciesząca się zaufaniem i uznaniem mieszkańców, niezwykle pomocna. Można by rzec, że pomaganie innym, to jego natura. Stara się zrozumieć potrzeby ludzi, organizuje życie społeczne i kulturalne, min. dożynki parafialne i gminne, okolicznościowe spotkania sołtysów i radnych, nie tylko na szczeblu lokalnym.

Tytuł Przyjaciel Gminy Koźminek

Tytuł Przyjaciela Gminy Koźminek przyznano trzem paniom, Marii Kotarskiej, Joannie Janiak i Jadwidze Zymon.

- Każda z Pań na swój własny sposób, we własnych miejscowościach, ale również na terenie całej gminy, a często również poza jej granicami przez wiele lat aktywnie uczestniczyły w życiu kulturalnym, działaniach społecznych, inicjowały wydarzenia, które przyczyniały się do aktywowania ludzi i budowały międzyludzką solidarność – podkreśla Tomasz Potemkowski, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Koźminku i współorganizator wydarzenia.

Po wręczeniu statuetek dla przybyłych gości wystąpiła Maja Kasprzak w niewielkim recitalu wypełnionym szlagierami polskiej muzyki, niby wszystkim znanej, a jednak skrywającej wiele zagadek i możliwości interpretacji, za każdym jednak razem budzących wielkie emocje, nierzadko również wspomnienia.

- Maja jest młodą mieszkanką naszej gminy, uzdolnioną wokalistką, poważnie myślącą o karierze scenicznej, mającą świadomość własnego talentu. Jestem przekonany, że nie był to ostatni występ Mai u nas – zapewnia Tomasz Potemkowski.

ZOBACZ TAKŻE:

Studniówka IV LO w Kaliszu. Tak bawili się maturzyści w osta...

Koncert Walentynkowy „The best of Kalisz” w auli Uniwersytet...

Studniówka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu. ZDJĘCIA

Kaliska Rada Seniorów zaprosiła na kolejną zabawę. Tym razem imprezie towarzyszył pokaz mody

Kaliska Rada Seniorów zaprosiła na kolejną zabawę. Tym razem...

Studniówka II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu ZDJĘCIA

Iwona Grandyberg hoduje koty rasy ragdoll

Pokaz Kotów Rasowych w Technikum im. św. Józefa w Kaliszu. C...

Studniówka Technikum im. św. Józefa w Kaliszu. Tak wspaniale bawili się maturzyści

Studniówka Technikum im. św. Józefa w Kaliszu. Tak wspaniale...

Więzienie w Kaliszu. W Dniu Służby Więziennej wspominamy był...


Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto