PWSZ w Kaliszu. Inżynierowie bronili swoich pracy dyplomowych... online. Pierwszy raz w historii uczelni

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
PWSZ w Kaliszu. Inżynierowie bronili swoich pracy dyplomowych... online. Pierwszy raz w historii uczelni
PWSZ w Kaliszu. Inżynierowie bronili swoich pracy dyplomowych... online. Pierwszy raz w historii uczelni PWSZ w Kaliszu
Udostępnij:
Po raz pierwszy w historii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu obrony prac dyplomowych odbyły się online. Wszystko ze względu na pandemię koronawirusa. 25 egzaminów inżynierskich przebiegło bez problemów. Co ważne, wszyscy studenci informatyki zarówno ze studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych zdali egzaminy.

Pierwsze w historii uczelni zdalne egzaminy dyplomowe, zostały przeprowadzone na Wydziale Politechnicznym. Studenci przystępowali do nich między 13 i 20 maja.

– Mimo nietypowych warunków organizacyjnych, odbiegających istotnie od tych tradycyjnych, przebieg egzaminu był zgodny ze stosowanym od lat tradycyjnym scenariuszem egzaminów dyplomowych odbywanych w siedzibie uczelni – przyznaje dr Tatiana Manasterska, prorektor kaliskiej PWSZ ds. studenckich, kształcenia i współpracy z zagranicą. – Po przywitaniu wszystkich przez przewodniczącego komisji egzaminacyjnej, na kanale audiowizualnym w aplikacji MS Teams oraz po przypomnieniu obowiązujących podczas egzaminu zasad i przedstawieniu planu jego przebiegu, przewodniczący oddawał głos dyplomantowi, który prezentował swoją pracę dyplomową inżynierską, a następnie odbywała się dyskusja na temat pracy i jej prezentacji. Kolejną częścią posiedzenia był egzamin ustny, podczas którego dyplomant odpowiadał na trzy pytania z zakresu studiów. Następnie komisja, w trybie niejawnym dla dyplomanta, na zaufanym kanale audiowizualnym, oceniała jego odpowiedzi, a przewodniczący sporządzał protokół z egzaminu dyplomowego, po czym ogłaszała dyplomantowi wynik egzaminu, kończąc spotkanie wirtualnym uściskiem dłoni.

Obrony przebiegły bardzo sprawnie, zgodnie z przygotowanym harmonogramem, który zakładał jedną godzinę na egzamin każdego dyplomanta.

– Nie odnotowaliśmy żadnych zakłóceń związanych z działaniem łączy internetowych. Oceny otrzymane przez dyplomantów były co prawda bardzo różne, ale – co najważniejsze – każdy z 25. egzaminów dyplomowych zakończył się wynikiem pozytywnym. Pomimo pandemii wypromowaliśmy zatem kolejnych inżynierów informatyków. Mamy nadzieję, że niezwlekanie z przeprowadzeniem egzaminów dyplomowych do czasu udostępnienia dla nich siedziby uczelni da naszym absolwentom szansę na szybsze rozpoczęcie poszukiwania atrakcyjnej pracy oraz umożliwi wykorzystanie zdobytych umiejętności inżyniera w dziedzinie informatyki w praktyce - dodaje prorektor.


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Szkoły wracają częściowo do nauki zdalnej.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie