Sparing Calisii Kalisz w Opolu. Klub testuje kolejnego napastnika. ZDJĘCIA

Przygotowująca się do rundy wiosennej Calisia Kalisz rozegrała kolejny mecz kontrolny. Tym razem w Opolu z tamtejszą Odrą, która zwyciężyła 3:1

Mecz już od samego początku nie układał się po myśli kaliskiej drużyny. W 2 minucie po błędzie obrony Calisii gola dla odry zdobył Remigiusz Malicki. W 33 minucie po faulu Sebastiana Fechnera sędzia podyktował rzut karny dla Odry. Strzał Tomasza Copika wzbronił Artur Melon. W 44 minucie zdołał go jednak pokonać Tomasz Wawrzyniak, technicznym strzałem przelobował futbolówkę nad kaliskim bramkarzem.

Niedługo po zmianie stron Calisia straciła trzeciego gola. Tym razem rzut karny skutecznie egzekwował Mateusz Cieluch. Zespół Sławomira Majaka zdołał odpowiedzieć w 59 minucie. Efektownym strzałem popisał się Paweł Tabaczyński, a asystował mu Fabian Baraniak.

- Szybko stracona bramka komplikuje sytuację. Musieliśmy się nastawić na atak pozycyjny, a zespół Odry nastawił się typowo na grę z kontry i wychodziło mu to w niektórych momentach gry bardzo dobrze. A brało się to z tego, że popełnialiśmy najprostsze błędy w elemencie wyszkolenia. W sparingach nie wynik jest najważniejszy. Ważne jest to, co chcemy grać za dwa i pół tygodnia w meczu ligowym – podkreśla Sławomir Majak, trener Calisii Kalisz. – Pewne elementy gry wskazują, że idziemy w dobrym kierunku.

W sparingu z Odrą nie zagrał Brian Obem, który aktualnie przechodzi rehabilitację po kontuzji oraz Robert Skrobacz. Na boisku pojawił się natomiast testowany przez Calisię Maciej Kisiel, napastnik Wigry Suwałki.

W weekend Calisia rozegra kolejne sparingi. W sobotę zmierzy się z I-ligowym Zawiszą Bydgoszcz, a w niedzielę z występującą w III lidze Wartą Sieradz.

Skład Calisii w meczu sparingowym w Opolu z Odrą

I połowa: Melon, Fechner, Paczkowski, Nowak, Dymkowski, Szczepan, Klofik, Mokwa, Kowal, Drężewski oraz Maciej Kisiel (zawodnik testowany, napastnik Wigry Suwałki).

II połowa: Żółtek, Wiącek, Józefiak, Gawlik, Baraniak, Grittner, Kaczmarek, Wrzesiński, Tabaczyński, Zając, Wróbel