SPOŁECZNIE I Z ZYSKIEM. Jesienne spotkania Klubu Asa Biznesu już w październiku.

Artykuł sponsorowany
Już w październiku w Poznaniu (8.10), Kaliszu (10.10), Nowym Tomyślu (14.10), Lesznie (21.10) oraz Pile (28.10) odbędą się spotkania dla przedsiębiorców o społecznej odpowiedzialności biznesu. Tematem jesiennych spotkań będzie współpraca biznesu z podmiotami ekonomii społecznej. Udział w śniadaniach biznesowych jest bezpłatny.

Na spotkaniach Klubu Asa Biznesu można posłuchać wystąpień ekspertów z dziedziny CSR, wymienić doświadczenia, zainspirować się oraz nawiązać nowe kontakty biznesowe. Klub Asa Biznesu jest skierowany do wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat CSR, poznać CSR nie tylko w teorii, ale także w praktyce, aby osiągnąć długofalowe biznesowe korzyści dla firmy lub instytucji, którą reprezentują.

Tematem przewodnim październikowych spotkań będzie współpraca między biznesem a podmiotami ekonomii społecznej. Podmioty te są najważniejszym elementem ekonomii społecznej i w Polskich warunkach przyjmują najczęściej następujące formy organizacyjne: spółdzielnie socjalne, organizacje pozarządowe, w tym stowarzyszenia i fundacje, spółki non-profit, zakłady aktywności zawodowej. Prowadząc działalność gospodarczą, jednocześnie realizują społecznie użyteczny cel, dla którego zostały powołane.

Przedsiębiorstwa biznesowe, prowadząc działalność gospodarczą i współpracując z różnymi partnerami, powinny rozważyć kooperację również z tym sektorem gospodarki ponieważ w najbliższym czasie ekonomia społeczna będzie zyskiwać na znaczeniu. W Europie ekonomia społeczna reprezentuje sporą część całej aktywności ekonomicznej. Istotne jest także to, że w Polsce na lata 2014 - 2020 został opracowany Rządowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej, wraz z zapewnieniem niezbędnego finansowania ze środków europejskich, gwarantujący dalszy wzrost znaczenia podmiotów ekonomii społecznej na rynku.

Szukając kolejnych szans biznesowych i obszarów dalszego wzrostu, przedsiębiorstwa powinny uwzględnić w swoich analizach potencjał i skalę sektora ekonomii społecznej oraz perspektywy jego rozwoju – przekonuje Bartłomiej Sroczyński, ekspert ds. ekonomii społecznej z Centrum PISOP, które współrealizuje z WIPH oraz Pracodawcami RP - Wielkopolska projekt As Biznesu.

Korzyści dla przedsiębiorców ze współpracy z przedsiębiorstwami społecznymi będzie wiele. Są one związane między innymi z aspektami: wizerunkowymi (np. jako element realizacji strategii CSR), rynkowymi (nowe kanały dystrybucji, dotarcie do nowego segmentu klientów),ekonomicznymi (zwolnienia z opłat na PFRON, pośredni dostęp do dedykowanego finansowania zewnętrznego) oraz operacyjnymi (tj. efektywny outsourcing). Przedsiębiorstwa społeczne najczęściej starają się wypełnić nisze rynkowe pozostawione przez przedsiębiorstwa biznesowe.

Podczas spotkań zostanie przybliżona istota ekonomii społecznej, plany jej rozwoju w Polsce oraz zostaną omówione korzyści oraz zagrożenia wynikające z podjęcia współpracy. Zaprezentowane zostaną także przykłady owocnej i strategicznej kooperacji międzysektorowej z terenu Wielkopolski. Będzie można poznać przedstawicieli ekonomii społecznej, którzy są chętni do współpracy z biznesem oraz przedsiębiorców, którzy już z tymi podmiotami współpracują.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie uczestnictwa pod numerem telefonu 61 8690112 lub adresem mailowym [email protected].
Organizatorem spotkań jest Centrum PISOP, Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, oraz Związek Pracodawców RP – Wielkopolska. Spotkania są częścią projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Honorowy patronat nad projektem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie uczestnictwa pod numerem telefonu 61 8 690 112 lub adresem mailowym [email protected].
***
Klub Asa Biznesu to cykl spotkań kierowany do wielkopolskich przedsiębiorców, poświęcony tematyce społecznej odpowiedzialności biznesu. Klub Asa Biznesu to:
- miejsce spotkań ze specjalistami i praktykami społecznej odpowiedzialności biznesu,
- źródło wiedzy na temat planowania i realizowania działań społecznie odpowiedzialnych,
- platforma wymiany doświadczeń dotyczących realizowania działań w ramach społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw,
- strefa inspiracji do podejmowania inicjatyw społecznie odpowiedzialnych.

Centrum PISOP

Działalność Centrum PISOP kierowana do przedstawicieli wielkopolskich przedsiębiorców, związana jest z inicjatywami wpisującymi się w ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Centrum PISOP jest pierwszą organizacją w Wielkopolsce, która rozpoczęła dyskusję na temat społecznej odpowiedzialności biznesu w województwie. Stowarzyszenie przeprowadziło badania jakościowe i ilościowe dotyczące świadomości i znaczenie CSR dla wielkopolskich przedsiębiorców. W ich wyniku wyłonione zostały tzw. dobre praktyki, czyli przykłady firm, które podczas swojej działalności biznesowej uwzględniają ideę społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. Wspólnie z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową oraz Związkiem Pracodawców WIPH, wydaje pierwszy w Wielkopolsce Kwartalnik poświęcony tematyce CSR pn. „As Biznesu”. Ogłosiło także Plebiscyt na „Asa Odpowiedzialnego Biznesu”, który wyłonił najciekawsze inicjatywy CSR realizowane przez wielkopolskich przedsiębiorców. Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP, jako pierwsze w Wielkopolsce, rozpoczęło działania promujące społeczną odpowiedzialność biznesu.

WIPH
Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa powstała w 1989 r. jako organizacja o charakterze regionalnym, funkcjonująca w ramach samorządu gospodarczego. Reprezentuje interesy skupionych w niej firm jako doradca i opiekun w kontaktach biznesowych na krajowym i europejskim rynku. Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie świadczenia usług szkoleniowych, informacyjnych i doradczych o charakterze ogólnym i proinnowacyjnym, a jej kadra jest akredytowana przy Krajowym Systemie Usług. Jest organizatorem wielu prestiżowych wydarzeń biznesowych w Wielkopolsce, m.in.: Forum Gospodarczego Aglomeracji Poznańskiej/Poznańskich Dni Przedsiębiorczości, Wielkopolskiego Forum Finansowego dla przedsiębiorców, Biesiad Intelektualnych czy Balu Wielkopolan.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto