Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Zdaniem radnych Polska 2050 powinien być bardziej rozpowszechniony

Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Zdaniem radnych Polska 2050 powinien być bardziej rozpowszechniony
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Zdaniem radnych Polska 2050 powinien być bardziej rozpowszechniony Bartłomiej Hypki
Radni klubu Polska 2050 w Kaliszu chcą, aby numer telefonu zaufania dla młodzieży i dzieci był rozpowszechniony we wszystkich możliwych miejscach. Ponadto apelują o to, aby zwiększony był dostęp do lekarzy psychiatrów.

116 111 to numer telefonu zaufania, który prowadzi fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. To tam dzwonią dzieci, które są w kryzysie, potrzebują pomocy, wsparcia.

- Ten telefon działa od 14 lat i co 3 minuty średnio dzwoni telefon. Jest kilka interwencji rocznie ratujących życie. Ponad półtora miliona dzieci skorzystało już z tej pomocy prawnej. Niestety obecnie ze stron ministerialnych minister Czarnek usunął numer tego telefonu. Podjął również kroki by ten numer został usunięty z podręczników szkolnych. On pojawiał się w podręcznikach do przyrody w klasie 4 czy w Wiedzy o społeczeństwie. W sytuacji kiedy stan psychiatryczny polskiej młodzieży i polskich dzieci jest zatrważający, takie posunięcia są absolutnie niezrozumiałe i niedopuszczalne - powiedziała Barbara Oliwiecka, radna klubu Polska 2050 Kalisz.

Tylko w ubiegłym roku odnotowano ponad 2031 prób samobójczych wśród nieletnich. Najmłodsze dziecko, które próbowało targnąć się na swoje życie miało7 lat.

- Ten telefon został usunięty po skardze, która wpłynęła z Ordo Iuris. Nie może być tak, że minister edukacji stawia dobro dzieci niżej niż partyjne, religijne ideologie - uważa radna.

Barbara Oliwiecka apeluje do dyrektorów wszystkich szkół aby ten telefon zaufania znalazł się w gablotach szkolnych i by rozesłać go poprzez dzienniki elektroniczne do uczniów.

Radni dążą do tego, aby telefon zaufania był finansowany całkowicie z budżetu państwa. Apelują również do prezydenta Kalisza by numer ten pojawił się na stronie Urzędu Miasta a także na profilu społecznościowym Kancelarii Prezydenta Miasta.

Kolejnym postulatem Polski 2050 jest więc zwiększenie dostępności psychiatrów dla dzieci i by państwo refundowało prywatne wizyty u specjalistów, kiedy czas oczekiwania na wizytę jest dłuższy niż miesiąc. Proponują aby małoletni powyżej 15. roku życia mieli możliwość zasięgnięcia porady specjalisty bez obecności opiekuna.

ZOBACZ TAKŻE:

Powiatowe zawody strażackie w Mycielinie. ZDJĘCIA, WYNIKI

Pasowanie na czeladników w kaliskim cechu. ZDJĘCIA

Piknik "Żyj zdrowo, na sportowo" odbył się w kaliskim parku ...

Inscenizacja historyczna w Kosmowie

Inscenizacja historyczna w Kosmowie. Upamiętnili 160. roczni...

19. Zjazd Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Adama Asnyka w ...


Obserwuj nas także na Google News

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto