W Okręgowym Pucharze Polski KKS Kalisz wygrał 2:0 w Opatówku

Karina Zachara
KS Opatówek - KKS Kalisz 0:2
KS Opatówek - KKS Kalisz 0:2 Karina Zachara
Wygranym meczem z KS Opatówek piłkarze KKS-u Kalisz zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski. Awans do kolejnej rundy rozgrywek dały dwa celne strzały - Przemysława Balcerzaka i Konrada Chojnackiego.

Przewaga kaliszan może nie była druzgocąca, ale uważna kontrola nad rywalem i przejęta od pierwszych minut inicjatywa, bez zbędnego nakładu sił zapewniły osiągnięcie zamierzonego celu. Pojedyncze okazje, jakie zdołali wypracować gospodarze, nie stanowiły większego zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Bartłomieja Folca.

Sporo pracy miał natomiast Jacek Kuświk, skądinąd doskonale znany z występów w barwach KKS-u, którego dawni koledzy z murawy co rusz zmuszali do ekwilibrystycznych wręcz interwencji. Ze swej roli popularny „Kuca” wywiązywał się bezbłędnie do 33.minuty. To właśnie wtedy Konrad Chojnacki dograł do Mateusza Gawlika,
a ten z kolei do Przemysława Balcerzaka, który pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Kilka minut później „Kondzio”, tym razem już indywidualnie zapisał się na liście strzelców, potężnym kopnięciem z okolicy 20. metra ulokował futbolówkę tuż przy słupku. Golkiper gospodarzy niewiele miał do powiedzenia. Kolejne minuty spotkania nie przyniosły zmian na tablicy wyników. Dwa trafienia z pierwszej połowy meczu wystarczyły, by KKS zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski.

Wygrana cieszy, zwłaszcza, że skład KKS-u nie był w tym meczu optymalny. Trener Piotr Morawski dał odpocząć kilku kluczowym zawodnikom. Na murawie nie pojawili się m.in. Rafał Jankowski, Ivelin Kostov, Joshua Balogun, czy Łukasz Grabowski, którzy oszczędzają siły na kolejny mecz ligowy. A ten już w najbliższą niedzielę. Na stadionie przy Wale Matejki pojawi się Jarota Jarocin. Początek spotkania o godzinie 15:30.

Kolejny etap pucharowych zmagań na wiosnę, oby równie pomyślny jak poprzednie. A należy przypomnieć, że piłkarze KKS-u triumfowali w dwóch ostatnich edycjach OPP. Miejmy nadzieję, że dokonają tego ponownie, a okazały puchar przechodni – zdobyty po raz trzeci - zagości w klubie na stałe.

KS Opatówek – KKS Kalisz 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Przemysław Balcerzak 33, 0:2 Konrad Chojnacki 40.
Żółte kartki: Mateusz Stefaniak (KKS Kalisz)
Czerwona kartka: Mateusz Stefaniak (KKS Kalisz, 89. min, druga żółta)
KS Opatówek: Jacek Kuświk – Dawid Dobroszczyk, Szymon Janik, Piotr Skotowski, Dawid Gałczyński, Mateusz Spychalski, Dominik Tomczyński, Patryk Tokarek, Patryk Tomczyński, Konrad Helt, Marcin Młynek
KKS Kalisz: Bartłomiej Folc – Marcin Tomaszewski, Mateusz Gawlik, Damian Czech (46. Dominik Domagalski), Stayko Stoychev (53. Jakub Machlański), Przemysław Balcerzak, Jakub Budrowski, Marcin Lis, Konrad Chojnacki (46. Szymon Pacholski), Błażej Ciesielski, Mateusz Stefaniak.