Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Czerwone nosy". Średniowieczni komedianci rodem z Monty Pythona w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu ZDJĘCIA

Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki
"Czerwone nosy". Średniowieczni komedianci rodem z Monty Pythona w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu
"Czerwone nosy". Średniowieczni komedianci rodem z Monty Pythona w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu
W Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu rozpoczęły się próby do kultowej tragikomedii Petera Barnesa "Czerwone nosy". Premiera odbędzie się 25 marca na Dużej Scenie.

Średniowiecze. Przedziwna gromada wędrowców - ślepy żongler, rozpustna zakonnica, kulawi tancerze i recytator-jąkała - pod przywództwem natchnionego zakonnika przemierza uginającą się pod ciężarem epidemii Francję. Ich święta misja - uratować ludzkość poprzez śmiech.

Próby "Czerwonych nosów" dopiero się rozpoczęły, a kaliski spektakl już znalazł się na liście najbardziej wyczekiwanych premier roku, przygotowanej przez dziennikarza i krytyka teatralnego Grzegorza Janikowskiego w Dzienniku Gazecie Prawnej. Spektakl reżyseruje Anna Wieczur, znana kaliskim widzom ze spektakli prezentowanych podczas Kaliskich Spotkań Teatralnych: doskonale przyjętej "Sztuki intonacji" (Nagroda Publiczności 62.KST) oraz "Almodovarii", głośno oklaskiwanego muzycznego monodramu, prezentowanego na 60.KST.

Choć akcja sztuki brytyjskiego dramatopisarza, Petera Barnesa, toczy się w czternastowiecznej Francji, jej treść zbliża nas do problemów jak najbardziej aktualnych. W recenzji legendarnej poznańskiej inscenizacji tej sztuki z 1993 roku w reżyserii Eugeniusza Korina czytamy: "»Czerwone nosy« pozornie mówią tylko o średniowieczu, ale przecież są uniwersalną parabolą, która dotyka spraw wiary, sensu istnienia, władzy, wolności czy tolerancji".

"Czerwone nosy" wypełnione są groteskowym humorem rodem z filmów grupy Monty Pythona, muzyką i cyrkowymi sztuczkami. Ze względu na dosadny język i kontrowersyjne, polityczno-religijne nawiązania, spektakl jest polecany dla widzów dorosłych.

- Nasi widzowie ponownie zobaczą na deskach Dużej Sceny cały zespół Teatru - dodaje dyrektor Bartosz Zaczykiewicz. - Spektakl przyniesie i śmiech, i zabawę, i wzruszenia, i naukę. Liczymy, że połączenie kunsztu reżyserskiego Anny Wieczur z tym fantastycznym tekstem i talentami naszego zespołu da frenetyczny efekt sceniczny.

Premiera jest zaplanowana w okolicach Międzynarodowego Dnia Teatru - w sobotę 25 marca. Kolejne przedstawienia odbędą się 26, 31.03 oraz 1, 2, 14, 15 kwietnia. Zapraszamy do rezerwacji biletów - kiedy tylko się pojawią - poprzez stronę internetową www.teatr.kalisz.pl oraz Biuro Obsługi Widowni.

Zobacz także:

Zatańczą „Gołuchowskie tango”. Mieszkańcy znów wcielą się w ...

Studniówka III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu w stylu g...

Studniówki w Kaliszu rozpoczęte. Tak bawi się Zespół Szkół T...


Obserwuj nas także na Google News

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto