Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Forum Rolnicze Powiatów Kaliskiego i Pleszewskiego. ZDJĘCIA

OPRAC.:
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Marta Wolarz/Starostwo Powiatowe w Kaliszu
O problemach wsi i rolnictwa rozmawiano podczas Forum Rolniczego Powiatów Kaliskiego i Pleszewskiego. Wydarzenie, które odbyło się w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka rozpoczęło XVII edycję Wielkopolskich Forów Rolniczych.

Forum Rolnicze Powiatów Kaliskiego i Pleszewskiego

Forum Rolnicze Powiatów Kaliskiego i Pleszewskiego odbyło się w poniedziałek, 29 stycznia. Na zaproszenie Mieczysława Łuczaka, prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej do Opatówka licznie przybyli rolnicy, właściciele gospodarstw rolnych i przedsiębiorcy z regionu, a także przedstawiciele instytucji, firm, organizacji i banków wspierających rolnictwo.

- Rozmawiamy podczas naszych Forów zarówno o sprawach krajowych i europejskich ważnych dla rolników, ale i o sprawach lokalnych na szczeblu województwa i powiatu. Tu w powiecie kaliskim i pleszewskim bardzo ważne są sprawy gospodarowania wodą, ponieważ mierzymy się od wielu lat z cykliczną suszą – wskazywał Mieczysław Łuczak.

Czytaj także:

Wśród prelegentów znaleźli się między innymi Wiktor Szmulewicz prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, Krzysztof Grabowski wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, posłowie na Sejm RP - Barbara Oliwiecka oraz Andrzej Grzyb, Andrzej Przepióra specjalista biura WIR, a także przedstawiciele ARIMR, WODR czy Banków Spółdzielczych.

- Organizowane corocznie przez samorząd rolniczy spotkania są płaszczyzną do wymiany informacji oraz okazją do dyskusji na temat aktualnych problemów wsi i rolnictwa – przypomina Marta Wolarz ze Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Tegoroczna edycja „Wielkopolskich Forów Rolniczych” odbywa się pod honorowym patronatem Czesława Siekierskiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agaty Sobczyk, Wojewody Wielkopolskiego i Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

Gala Wolontariatu w Opatówku. Sprawdź, kto został wyróżniony. ZDJĘCIA

Finał WOŚP w Kaliszu. Tak bawiliście się w hali OSRiR. ZDJĘCIA

Wolontariusze WOŚP w Kaliszu

WOŚP gra w Kaliszu. Wolontariusze kwestują na ulicach miasta. ZDJĘCIA

WOŚP w Opatówku. Na finał Bad Boys Blue i laserowe światełko...

Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów

Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów jedzie z Kalisza do War...

W niedzielę powiat pleszewski zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Charakterystyczne czerwone serduszka królowały nad gołuchowskim zalewem, gdzie w samo południe morsy tradycyjnie weszły do zimnej wody. Zanim jednak to nastąpiło, miłośników zimowych kąpieli odwiedzili wolontariusze zarówno ze sztabu działającego przy Szkole Podstawowej w Gołuchowie, jak i ci mobilni, czyli Wacław Tomalak, radni z klubu „Niezależni dla gminy Gołuchów” i spółka

Morsy z Gołuchowa zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pom...


Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto