MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Koalicja Kaliska. Samorządny Kalisz, Wszystko dla Kalisza i Kalisz Jutra idą razem do wyborów. ZDJĘCIA

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Koalicja stowarzyszeń Samorządny Kalisz i Wszystko dla Kalisza została rozszerzona. Nowym partnerem jest stowarzyszenie Kalisz Jutra, a wszystkie trzy ugrupowania utworzą Komitet Wyborczy Wyborców Krystiana Kinastowskiego Koalicja Kaliska.

Trzy kaliskie stowarzyszenia podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w środę, 21 lutego na Głównym Rynku poinformowały, że wspólnie wystartują w wiosennych wyborach samorządowych.

- Współpraca Stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza i Samorządny Kalisz powstała w 2006 roku. Wtedy postanowiliśmy zblokować listy naszych stowarzyszeń, jeszcze wtedy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Kalisza. Uzyskaliśmy wtedy bardzo dobry wynik i samodzielną większość w Radzie Miejskiej, a wszystkie ogólnokrajowe były wtedy w opozycji. Ta kadencja była w moim przekonaniu dobra, nacechowana pracą merytoryczną dla miasta i pozbawioną sporów politycznych, które wnoszą największe partie – podkreślał Jacek Konopka, prezes stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza

Czytaj także:

Do koalicji stowarzyszeń Samorządny Kalisz i Wszystko dla Kalisza dołącza młode stowarzyszenie Kalisz Jutra.

- Do wyborów stają ze mną ludzie młodzi, aktywni, którzy właśnie w Kaliszu chcą się realizować, żyć i rozwijać. My w mijającej kadencji podejmowaliśmy szereg działań, aby przygotować i przedstawić młody ludziom taką ofertę, żeby Kalisz był dla nich atrakcyjny. To, że dzisiaj stoją ze mną ludzie młodzi, świadczy o tym, że odbiór tych działań był pozytywny. Dzisiaj na partnerskich warunkach dajemy młodym ludziom miejsca na listach wyborczych. Wśród naszych kandydatów są ludzie o różnych poglądach, z różnym doświadczeniem, z którymi stworzyliśmy bardzo dobrą ofertę dla kaliszan – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

- Bardzo się cieszę, że po dosyć długich i trudnych negocjacjach udało się dojść do porozumienia i stworzyć Koalicję Kaliską (…). My nie jesteśmy młodzieżówką dla tych dwóch stowarzyszeń i po partnersku jesteśmy traktowani. Szczególnie dzisiaj w tak zmieniającej się rzeczywistości, kiedy dominują nowoczesne technologie młodzi ludzie są kompetentni, żeby dobrze odpowiadać na wyzwania rzeczywistości – podkreślał Maciej Antczak, prezes stowarzyszenia Kalisz Jutra.

Liderzy ugrupowań podkreślali, że startują na równych warunkach, a listy kandydatów będą układane alfabetycznie.

400 tanich i dostępnych mieszkań

Krystian Kinastowski podkreślił, że chciałby, aby w Kaliszu zostało wybudowanych 400 tanich i dostępnych między innymi dla młodych ludzi mieszkań.

- W Kaliszu wybudujemy 400 tanich mieszkań. One będą dostępne w różnej formule, bo część z nich będzie przeznaczona do mieszkań komunalnych, ale część, w zależności jaka będzie potrzeba rynku, będziemy w stanie przeznaczyć do takiego taniego najmu w formule TBS-u. Dopuszczamy również możliwość, żeby część tych mieszkań była wybudowana z możliwością wykupu - dodał Krystian Kinastowski.

ZOBACZ TAKŻE:

Protest rolników w Skarszewie. Do gospodarzy dołączyli myśli...

Plebiscyt Kaliszanka Roku 2023. Znamy kandydatki do tytułu. ZDJĘCIA

Droga krzyżowa w Kaliszu

Droga krzyżowa przeszła ulicami Kalisza. ZDJĘCIA


Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto