Siatkarki MKS Kalisz ograły Jokera Świecie i wciąż są niepokonane!

Siatkarki MKS Kalisz ograły Jokera Świecie i wciąż są niepokonane! Sławomir Wojciechowski
W meczu szóstej kolejki I ligi siatkarki MKS Kalisz bez straty seta ograły na wyjeździe Jokera Świecie i wciąż są niepokonane w obecnych rozgrywkach.

Siatkarki MKS Kalisz rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia w pierwszym secie. W drugim sytuacja mogła się już odmienić. Zespół ze Świecia szybko objął prowadzenie 2:6. Przewaga gospodyń utrzymywała się jeszcze w końcówce tej partii do stanu 16:19. Zmiany w składzie MKS-u i uwagi trenera Mariusza Wiktorowicza poskutkowały. Kaliszanki ruszyły do ataku i zwyciężyły drugą odsłonę 25:21. Trzeci set był najbardziej wyrównany. Kaliszanki mogły go zakończyć przy stanie 24:22. Ostatecznie jednak zwyciężyły na przewagi 27:25. Tym samym kaliszanki po raz pierwszy w ligowych zmaganiach pokonały zespół ze Świecia.

MKS Kalisz pojechał do Świecia wzmocniony nową atakującą. Jest nią 22-letnia Anna Widera, była zawodniczka Proximy Kraków. Zawodniczka jest wychowanką Ateny Warszawa. Wcześniej występowała w w pierwszoligowym zespole Budowlanych Toruń oraz PSPS Chemik Police.

Joker Mekro Energoremont Świecie – MKS Kalisz 0:3 (18:25, 21:25, 25:27)

MKS Kalisz: Wawrzyniak, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Andrzejczak, Kucharska, Widera, Raczyńska

Siatkarki MKS Kalisz mają cztery punkty przewagi nad drugą Wisłą Kraków i aż sześć nad trzecim zespołem, Eneą Energetykiem Poznań.