Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa akcja Pociąg Marzeń. Dołącz do nas i pomóż spełnić marzenia dzieciaków!

Milena Kochanowska
Milena Kochanowska
We współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom „Tak po prostu” startujemy z tegoroczną edycją akcji „Pociąg marzeń”. Po raz kolejny organizujemy wymarzony letni wypoczynek podopiecznym wielkopolskich domów dziecka.

Pociąg marzeń zabierze podopiecznych wielkopolskich domów dziecka z Chrzypska Wielkiego, Kosewa i Szamotuł na wakacje. Ich marzenia to: wyjazd nad morze, obóz survivalowy i pobyt w gospodarstwie agroturystycznym. Spełnią się one jednak tylko wtedy, gdy znajdą się sponsorzy tych marzeń.

Czekamy na partnerów, którzy dołączą do akcji i ufundują dzieciakom letni wypoczynek. Na łamach "Głosu Wielkopolskiego", na różnych stronach „jeździć” będzie specjalny, kolorowy pociąg. Na każdym wagoniku umieścimy logo sponsora przedsięwzięcia. Jak długi będzie nasz pociąg? To zależy od darczyńców.

Firmy, które chcą dołączyć do akcji prosimy o zgłoszenia:

– Nasz „Pociąg marzeń” zawiózł dzieci w zeszłym roku nad morze. Chcemy, żeby w tym roku też tak się stało. Mam nadzieję, że przyłączą się do nas kolejni darczyńcy. Bo przecież każdy z nas ma w sobie potrzebę pomagania i bycia dobrym

– mówi Adam Pawłowski, redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego".

W ubiegłym roku podopieczni naszej Fundacji wrócili z wakacji zachwyceni. Dzieciaki wypoczywały nad morzem i znakomicie się bawiły. Sportowy obóz letni z elementami gier i zabaw odbywał się w sali, na basenie, ale także w terenie. Nie zabrakło również szaleństw na plaży, bo pogoda dopisała. Bardzo liczymy na to, że z pomocą życzliwych sponsorów i w tym roku dzieci będą mogły wypocząć – mówi Mirosława Wieczorek-Filipiak z Fundacji Pomocy Dzieciom „Tak po prostu”.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i cieszymy się na możliwość kolejnego. Dzięki akcji "Głosu Wielkopolskiego" dzieci z naszej placówki mogły wyjechać w zeszłym roku na letni obóz i w tym roku na zimowisko – mówi Alicja Stecko, dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej "Nasz Dom" z Chrzypska Wielkiego. – Tego lata, z powodu epidemii postanowiliśmy wspierać rodzimą turystykę i zwiedzać okolicę. Dlatego też planujemy pobyt w rodzinnym gospodarstwie agroturystycznym w Chorzępowie, pięknie położonym na brzegu Warty.
Bardzo się cieszymy na ten wyjazd, bo będą tam także różne zwierzęta: konie, owieczki i alpaki – mówi 12-letnia Monika.
Atrakcji będzie co niemiara, bo planujemy też wycieczki rowerowe, gry terenowe i ognisko. A okolica jest na pewno śliczna, bo to przecież Puszcza Notecka – dodaje 16-letnia Martyna.
Jeden cały dzień spędzimy z żołnierzami, bo czeka nas również wycieczka do jednostki wojskowej w Skwierzynie – cieszy się 12-letni Jarek.

***

Fundacja Pomocy Dzieciom „Tak po prostu” działa w Poznaniu od 2014 roku.
Jest instytucją w 100 procentach charytatywną i non profit, wpisaną do rejestru Organizacji Pożytku Publicznego, działającą dzięki pozyskanym środkom od osób prywatnych i firm. Na stronie internetowej oraz na stronie FB znaleźć można informacje (www.takpoprostu.org oraz FB: www.facebook.com/fundacjatakpoprostu).

Fundacja wspiera wychowanków z Domu dla Dzieci i Młodzieży „Szansa” w Kosewie oraz „Naszego Domu” w Chrzypsku Wielkim. Otacza opieką także innych, w tym z Szamotuł i Poznania. Pomaga dzieciom w nauce, w zdobywaniu doświadczeń, w kształtowaniu siebie, w usamodzielnianiu – oferując pomoc w wyposażaniu mieszkań, szukaniu pracy, poszerzaniu kwalifikacji, czy, tak po prostu, w oswajaniu dorosłości. Robią to z potrzeby serca, tak... po prostu

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto