Akademia Kaliska. Jest już konkretna data jej utworzenia!

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek podczas wizyty w kaliskiej PWSZ
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek podczas wizyty w kaliskiej PWSZ Andrzej Kurzyński
Udostępnij:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu zostanie przekształcona w Akademię Kaliską już 1 września. Zostanie ona powołana w drodze rozporządzenia. PWSZ w Kaliszu musi tylko spełnić dwa drobne wymogi.

PWSZ w Kaliszu otrzymała w środę, 24 czerwca pismo z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, z którego wynika, że uczelnia zostanie przekształcona w Akademię Kaliską już z dniem 1 września. W piśmie podpisanym przez Marcina Czaję, dyrektora Departamentu Szkolnictwa Wyższego czytamy, że zmiana nazwy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu ma Akademia Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu nastąpi w drodze rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Aby tak się stało, rektor PWSZ w Kaliszu musi jedynie podać kilka niezbędnych informacji, które zostaną ujęte w uzasadnieniu rozporządzenia oraz danych koniecznych do opisu skutków finansowych i sposobu pokrycia tych kosztów w "Ocenie skutków regulacji". A chodzi przede wszystkim o przedstawienie przewidywanych kosztów związanych ze zmianą nazwy uczelni, jak na przykład wymiana pieczęci, tablic, szyldów, sztandaru, wizytówek, indeksów czy papieru firmowego. Ministerstwo poprosiło również o przedstawienie oświadczenia przez rektora, iż wspomniane koszty związane ze zmianą nazwy zostaną pokryte ze środków własnych uczelni.

W piśmie wskazano również, że nowa nazwa ma obowiązywać już od 1 września. Wszystko więc wskazuje na to, że studenci PWSZ w Kaliszu nowy rok akademicki rozpoczną już w Akademii Kaliskiej.


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie