Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej będzie miało nowego dyrektora. Kto wygrał konkurs?

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
BH, archiwum
W ramach konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu wpłynęły cztery aplikacje. W najbliższych dniach komisja konkursowa przedstawi wybranego kandydata Zarządowi Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu został ogłoszony w sierpniu. Wpłynęły cztery aplikacje.

- Po dokonaniu przez Komisję Konkursową oceny zgodności złożonych aplikacji z ustalonymi formalnymi kryteriami konkursu, podanymi w ogłoszeniu konkursowym, do drugiego etapu postępowania, tj. do rozmów kwalifikacyjnych, dopuszczono dwie osoby – informuje Anna Parzyńska-Paschke rzeczniczka prasowa Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych w najbliższych Zarządowi Województwa Wielkopolskiego zostanie przedstawiona kandydatura Marcina Magdzińskiego, który otrzymał bezwzględną większość głosów członków Komisji powołanej do przeprowadzenia tego konkursu – 10 głosów na 10 obecnych na posiedzeniu członków Komisji.

- Pan Marcin Magdziński spełnia wszystkie wymagania formalne, posiada kwalifikacje zawodowe, niezbędną wiedzę, doświadczenie zawodowe w wymaganym zakresie, a także predyspozycje do kierowania zespołem. Zdaniem Komisji Konkursowej, Pan Marcin Magdziński jest najlepszym kandydatem na stanowisko dyrektora Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu.- dodaje Anna Parzyńska Paschke.

W przypadku zaakceptowania tej kandydatury przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, powierzenie Marcinowi Magdzińskiemu funkcji dyrektora kaliskiego Muzeum możliwe będzie jeszcze w grudniu bieżącego roku.

Przypomnijmy, że 1 marca b.r. zastępca dyrektora Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu zwróciła się do urzędu marszałkowskiego z prośbą o kontrolę w muzeum, sygnalizując, że w placówce stosowany jest mobbing.

Czytaj więcej o sytuacji w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej:

ZOBACZ TAKŻE:

Statut Kaliski można oglądać w Galerii Kordegarda w Warszaw...

Światowy Dzień Wcześniaka. Tak obchodzą go pacjenci i załoga...

Prowadzą "klinikę" dla starych zabawek. Maria i Krzysztof Pi...

Pierwszy w Polsce pokaz ataku roju dronów odbył się na Uniwe...

Muzeum w Opatówku ze wsparciem na konserwację maszyn. Zobacz...

Dzień Seniora. Mieszkańcy gminy Stawiszyn świętowali w Domu ...


Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto