MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trzecia Droga przedstawiła kandydatów do Rady Powiatu Kaliskiego. Kto się znalazł na listach?

Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki
Trzecia Droga przedstawiła kandydatów do Rady Powiatu Kaliskiego
Trzecia Droga przedstawiła kandydatów do Rady Powiatu Kaliskiego Bartłomiej Hypki
Trzecia Droga, czyli koalicyjny komitet Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego, przedstawiła we wtorek, 27 lutego listę kandydatów do Rady Powiatu Kaliskiego.

Kandydatów Trzeciej Drogi zaprezentowali wicemarszałek Krzysztof Grabowski, posłanka Barbara Oliwiecka oraz starosta Krzysztof Nosal.

- W powiecie kaliskim Polskie Stronnictwo Ludowe rządzi i kieruje od wielu lat, właściwie od początków jego powstania, będąc w różnych koalicjach. Powiat kaliski dzięki temu dobrze się rozwija. Zawsze stawiamy na współpracę z samorządami gminnymi, z mieszkańcami. Widzimy jego rozwój - mówił Krzysztof Grabowski. - Radni PSL w tej kadencji wykazali się rzetelnością, dobrą pracą, ale też dbałością o środowiska, z których się wywodzą.

- Polityka, która dotyka naszych codziennych problemów, toczy się w gminach i w powiatach. Tutaj szczególnie potrzeba współpracy i pracowitości. Poznałam ją od kuchni. Nie ma drugiej takiej koalicji jak Trzecia Droga, która potrafi skutecznie pracować i współpracować ponad podziałami, chować swoje ego do kieszeni, po to aby wypracowywać najlepsze rozwiązania dla ludzi. Nasi kandydaci wnoszą nową energię, inni doświadczenie. Jestem przekonana, że mamy bardzo mocną listę - mówiła z kolei posłanka Barbara Oliwiecka.

- Współpraca jest bardzo ważna i to co nas łączy to tylko pozytywna kampania, współpraca wszystkich samorządowców na terenie powiatu kaliskiego. Stąd dobrze widoczne efekty pracy i duża stabilizacja w samorządzie - mówił starosta Krzysztof Nosal.

Listy kandydatów do Rady Powiatu Kaliskiego są zróżnicowane pod względem wieku i doświadczenia. Znalazły się tam osoby związane m.in. z rolnictwem, samorządowcy, członkowie kół gospodyń wiejskich, budowlańcy, nauczyciele, urzędnicy, czy społecznicy.

Listy Trzeciej Drogi w wyborach do Rady Powiatu Kaliskiego:

Okręg Opatówek – Mieczysław Łuczak, Aleksandra Wszędobył, Michał Ostrowski, Agnieszka Ledniowska-Kupaj i Artur Grześkowiak;

Okręg Blizanów-Żelazków – Janusz Nowak, Jarosław Ratajczyk, Sylwia Czajczyńska, Małgorzata Kałużna, Mateusz Poniatowski, Beata Gwóźdź oraz Krzysztof Bączkiewicz;

Okręg Lisków-Koźminek – Krzysztof Nosal, Mariusz Krupiński, Kinga Poniatowska, Natalia Pleśnierowicz i Jan Tomaska;

Okręg Ceków Kolonia-Mycielin-Stawiszyn – Dariusz Korczyński, Sławomir Czapski, Anna Hofman, Aleksandra Filipowicz, Janusz Zieliński oraz Aleksandra Adamczak;

Okręg Brzeziny-Godziesze Wielkie-Szczytniki – Barbara Kacperkiewicz, Elżbieta Plewińska, Iwona Kasprzak, Józef Podłużny, Benedykt Owczarek, Jan Adama Kłysz, Józef Szymański, Krzysztof Zawadzki.

Zobacz także:

Zwiedzanie kaliskiego ratusza. Takich tłumów się nie spodziewano

Zwiedzanie kaliskiego ratusza. Takich tłumów się nie spodzie...

Pary z Kalisza w plebiscycie dla zakochanych. Mogą zgarnąć c...

Google Street View zaktualizowało mapy Kalisza. Zobacz co zm...


Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zalane Gniezno 2 - 20.05.2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto